به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، شهردار شهر مریانج افزود: بلوار ارتش حد فاصل میدان خبر تا میدان کربلا 1700 متر طول دارد که 1200 متر آن در محدوده شهری مریانج و 500 متر آن نیز در محدوده شهری همدان واقع شده است.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر 60 تن آسفالت به این مسیر اختصاص یافت و تمامی نقاط حادثه خیز و فرسوده مورد پوشش و لکه گیری قرار گرفت.

معصومعلی زاده تصریح کرد: ترمیم و لکه‌گیری آسفالت بلوار ارتش موقت است و براساس برنامه زمانبندی، بهسازی کامل این مسیر از ابتدای سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی توضیح داد: این مسیر دچار مشکلات عدیده آسفالت است که با برنامه ‎ریزی صورت گرفته این مشکل بر طرف خواهد شد.

وی افزود: با هماهنگی‌ها انجام شده بین شهرداری‌های مریانج و همدان و همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، قیر لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین شده و مراحل پخش آسفالت نیز از ابتدای سال آینده توسط شهرداری همدان و مریانج انجام خواهد شد.

شهردار مریانج تاکید کرد: در صدد بودیم تا بهسازی کامل این مسیر را قبل از آغاز حرکت زائران اربعین حسینی انجام دهیم که قیر مورد نیاز در آن مقطع تامین نشد.

وی یادآور شد: در حال حاضر امکان بهسازی کامل مسیر از نظر امکانات فراهم است اما برودت هوا اجازه کار را نمی دهد.

وی افزود: طبق کارشناسی‌ های انجام شده در واحد فنی و عمرانی شهرداری مریانج، عملیات آسفالت ‌ریزی کامل این مسیر در هوای سرد و نامطلوب، باعث کاهش عمر و استقامت آسفالت خواهد شد و بعداز گذشت یک یا دو سال بار دیگر خرابی آسفالت دامن گیر می شود.

شهرداری مریانج اضافه کرد: در نهایت تصمیم بر لکه گیری و ترمیم موقت این مسیر گرفته شد تا در ابتدای سالجاری به طور کارشناسی شده آسفالت مسیر بهسازی شود.

وی افزود: از ابتدای اردیبیهشت ‌ماه سال آینده بعد از جمع‌ آوری کامل آسفالت فعلی و ترمیم زیرسازی آن، آسفالت جدید این مسیر انجام خواهد شد.