رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان در گفتگو با برنا با اشاره به میزبانی مسابقات سنگنوردی جام فجر کشور در همدان افزود:  تاکنون 570 میلیون ریال برای برگزاری رقابت های سنگنوردی جام فجر در همدان هزینه شده است.

وی اظهار کرد: قبل از برگزاری رقابت ها برآورد هزینه های ما 300 میلیون ریال بود اما طبق بررسی انجام شده با مدیر برگزاری بازی ها، این میزبانی تاکنون 570 میلیون ریال هزینه به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: هر چند این رقابت ها توجیه اقتصادی برای هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان ندارد و تنها نزدیک به 20 میلیون تومان بابت هزینه خوابگاه و ثبت نام از شرکت کنندگان درآمد داشته ایم منتهی از اینکه احمدرضا سلگی سنگنورد همدانی توانست در رشته سرطناب که معتبرترین مسابقه سنگنوردی به شمار می رود مدال طلا را کسب کند، بسیار خرسندیم.

وی با تمجید از عملکرد احمدرضا سلگی قهرمان رقابت های سرطناب جام فجر گفت: سلگی سال قبل هم قهرمان جام فجر شده بود و امسال از مدال طلای خود نیز دفاع کرد.

وی افزود: سلگی دو مسابقه مهم در چهار سال آینده پیش رو دارد و امیدوارم با حمایت لازم به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اعزام شود ضمن اینکه بازی های المپیک 2020 را پیش رو دارد که باید خیلی تلاش کند.

وی بیان کرد: سلگی باید آمادگی خود را در این چهار سال به خوبی حفظ و ارتقا بخشد و باتوجه به سن سلگی و چهار سال پیش رو کار سختی پیش رو دارد ضمن اینکه برای بازی های المپیک حریفان سرسختی هستند.

رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان با تمجید از جایگاه مطلوب بانوان سنگنورد استان همدان گفت: ما در بخش بانوان جایگاه خوبی داریم و قهرمانان ارزنده در رشته های مختلف هستند که شانس بالایی برای قهرمانی درند.

گوهری افزود: در بخش بانوان قطعا سهمیه المپیک 2020 را خواهیم داشت به شرط اینکه مورد حمایت لازم قرار بگیریم.

وی اضافه کرد: حمایت ها در حال حاضر کم است و خیلی باید بیشتر شود ضمن اینکه هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان در تامین خوابگاه و سانس های متوالی تمرین تیم قهرمانان صعودهای ورزشی استان در حد توان حمایت لازم را دارد منتهی در تلاش برای تهیه برخی وسایل و تجهیزات با جذب اسپانسر نیز هستیم.

وی شانس بانوان برای کسب مدال های رنگارنگ در مسابقات جام فجر را بالا دانست.