به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، فرماندار نهاوند در ستاد هماهنگی امور جوانان این شهرستان گفت: از آغاز سال 95 تا کنون در شهرستان نهاوند حدود دو هزار نفر متقاضی وام ازدواج به بانکها معرفی شده‌اند که از این تعداد یک هزار و 408 فقره وام معادل 12 میلیارد تومان پرداخت شده است.

کریم حمیدوند اظهار داشت: انتظار می‌رود همه بانک‌های عامل در زمینه پرداخت وام ازدواج به جوانان تلاش کنند تا همه متقاضیان وام ازدواج را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در سال 94 تنها چهار میلیارد تومان وام ازدواج در شهرستان نهاوند پرداخت شد که اگر چه امسال این رقم به 12 میلیارد تومان افزایش یافته اما باید تلاش شود این رقم افزایش یابد.

فرماندار نهاوند عنوان کرد: طی 9 ماهه سال 95 یک هزار و 545 واقعه ازدواج در شهرستان نهاوند ثبت شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 112 مورد کاهش یافته است و همچنین در این مدت 280 واقعه طلاق در شهرستان ثبت شده است که خوشبختانه در این واقعه نیز 41 مورد کاهش طلاق داشته‌ایم.

همچنین در این جلسه علی کاویانی رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند از پرداخت 145 مورد کمک جهیزیه به ارزش 395 میلیون تومان به زوج های تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خبر داد.