به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مسئول شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان همدان با اعلام این مطلب افزود: حجت الاسلام سید 'عبدالعظیم مولازاده' از شاگردان آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید است.

حجت الاسلام سید صادق حسینی یاداوری کرد: امام جمعه جدید شهر رزن روز جمعه هفته جاری با برگزاری آئینی در رزن با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان معرفی می شود.

وی یادآوری کرد: حجت الاسلام حسن طاهری امام جمعه سابق شهر رزن به مدت 17 سال در این شهر فعالیت داشت ولی به علت دشواری تردد از همدان به رزن از این سمت استعفا داد.

موضوع درخواست استعفای امام جمعه رزن در شهریورماه سالجاری از سوی وی مطرح شد و این درخواست منجر به واکنش چهره های مختلف و تلاش آنها برای انصراف حجت الاسلام حسن طاهری از این تصمیم در جریان دیدارها شد.

بر این اساس فرماندار رزن نیز به همراه شماری از مدیران اجرایی با حضور در دفتر حجت الاسلام حسن طاهری در این باره با وی دیدار و گفت و گو کردند.

همچنین از طرفی هزاران تن از شهروندان رزن با امضا و تایید طوماری و ارسال آن به دفتر آیت الله حسین نوری همدانی خواستار جلوگیری از استعفای امام جمعه رزن شدند.

علاوه بر این شهروندان با حضور در دفتر آیت الله حسین نوری همدانی و دیدار با این مرجع تقلید موضوع جلوگیری از انصراف امام جمعه رزن را مطرح کردند.

با این وجود حجت الاسلام طاهری اصرار بر استعفا داشته و علت آن را خستگی، فشار کار و مشکلات شخصی عنوان کردند.