به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از ایجاد شرکت شهرک‌های کشاورزی در استان خبر داد و گفت: شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان از سال گذشته افتتاح شده و هم‌اکنون در تمامی شهرستان‌ها یک شرکت راه‌اندازی شده است.

منصور رضوانی‌جلال در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه ایجاد شرکت شهرک‌های کشاورزی در دولت یازدهم پیگیری و به نتیجه رسیده است، اظهار کرد: در سطح کشور از 2 سال گذشته و در استان همدان از سال قبل این شرکت‌ها ایجاد شد.

وی با بیان اینکه شرکت‌های گلخانه‌ای و مجتمع‌های تولیدی و دامی در شرکت شهرک‌های کشاورزی  فعالیت دارند، تصریح کرد: این شرکت تمامی زیرساخت‌های لازم را برای احداث گلخانه تأمین می‌کند و کشاورزان عضو در این شرکت می‌توانند تشکل‌هایی را برای صادرات و فروش محصولات خود تشکیل دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تعاونی گلخانه‌داران استان تشکیل شده است، ادامه داد: در استان همدان 96 هکتار گلخانه وجود دارد که سالانه 30 هزار تن محصول گلخانه‌ای تولید می‌کند.

رضوانی‌جلال با تأکید بر اینکه در استان همدان سالانه 5 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: در 8 ماهه امسال 190 میلیون دلار محصول کشاورزی از استان همدان صادر شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان درباره تأمین میوه شب عید نیز عنوان کرد: خرید 700 تن سیب ارومیه و 1300 تن پرتقال شمال به تعاون روستایی استان همدان ابلاغ شده است که در صورت احراز شرایط خرید آن آغاز می‌شود.