به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، فرماندار کبودراهنگ در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: پنج هزار و 953 نفر از اهالی این شهرستان عضویت فعال در کتابخانه های عمومی کبودراهنگ دارند.

وی اضافه کرد: در مجموعه سرانه عضویت شهرستان کبودرآهنگ 16/4 درصد جمعیت این شهرستان را شامل می شود که این سرانه از میانگین استانی و کشوری بالاتر است.

وی افزود: 14 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در کبودرآهنگ فعال است که سرانه فضای کتابخانه های عمومی شهرستان 69/2مترمربع برای هر یکصد نفر است.

فرماندار کبودراهنگ بیان کرد: رشد سرانه فضای کتابخانه های عمومی در دولت یادزهم بسیارمطلوب بوده و این شهرستان در این ارتباط به رقم پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه دست یافته است.

قنبری اضافه کرد: 105 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی کبودرآهنگ وجود دارد که سرانه کتاب در این شهرستان 9/73 جلد برای هر 100 نفر است.

وی اظهار کرد: با راه اندازی کتابخانه های عمومی در روستاهای واجد شرایط می شود گام های موثری برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دراین این مناطق برداشت.

وی اضافه کرد: با تحقق این موضوع تمامی مردم می توانند به صورت عادلانه از امکانات و خدمات کتابخانه عمومی استفاده نمایند.

فرماندار کبودراهنگ نتیجه ترویج عادلانه فرهنگ کتابخوانی در جامعه را رشد فکری افراد و توسعه و پویایی مردم روستاها همگام با شهرنشینان برشمرد.

قنبری نقش شهرداران را در به ثمر رسیدن برنامه های کتابخانه های عمومی موثر دانست و گفت: رسیدن به اهداف مدنظر در حوزه کتابخوانی بدون حمایتهای واقعی و دلسوزانه شهرداران در پرداخت سهم واقعی کتابخانه ها از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها دشوار است.