دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به برگزاری جشنواره استعدادیابی ورزشی در استان همدان، ابراز کرد: خوشبختانه دوومیدانی همدان همواره توجه ویژه ای به امر استعدادیابی داشته و یکی از استانهای مطرح در این زمینه می باشد که از سال 93 طرح های استعدادیابی را در همدان آغاز کرده است.

 

وی با بیان اینکه در جشنواره ورزشی استعدادیابی در رشته دوومیدانی 6000 نفر استعدادیابی می شوند ، افزود: طبق توافق صورت گرفته با سپاه انصارالحسین(ع) و بسیج همدان طرح استعدادیابی در بین کودکان 8 تا 14 سال در 155 پایگاه مقاومت همدان صورت می گیرد.

 

دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان با بیان اینکه تست‌های گرفته شده با حضور مربیان استعدادیاب صورت خواهد گرفت اظهار کرد: بعد از به پایان رسیدن برنامه استعداد‌یابی از بین 6000 نفر در نهایت 120 نفر به عنوان منتخب به مرحله پایانی طرح راه خواهند یافت.

 

بنوان با تاکید بر اینکه برنامه هیأت دوومیدانی استان توسعه همگانی ورزش است، ابراز کرد: یکی از دلایل استقبال خانواده‌ها از رشته ورزشی دوومیدانی، قدمت و سابقه و همچنین پرورش قهرمانان بین‌المللی استان همدان در این رشته ورزشی است.

 

دبیر هیأت دوومیدانی استان همدان با تأکید بر اینکه توجه و پیشرفت بانوان دوومیدانی‌کار استان همدان در زمره اولویت‌های کاری این هیأت قرار دارد، گفت: دوومیدانی استان همدان در بخش بانوان دارای استعدادهای بسیار خوبی است که نیاز به پرورش و رشد دارد.

 

بنوان در پایان ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح ملی استعدادیابی به بهترین نحو و تحت نظارت آکادمی دو و میدانی تداوم یابد.