به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیر‌عامل اتحادیه موسسات قرآنی استان همدان گفت: ۱۸۰ خانه قرآنی روستایی و شهری زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی در این استان مشغول به فعالیت هستند.

هاشم سعیدی شکوه گفت: مهمترین برنامه‌های اتحادیه موسسات قرآنی مردمی استان همدان ترویج معارف ناب اسلامی و قرآنی در جامعه است.

 

وی افزود:  شناسایی نخبگان قرآنی و حمایت از موسسات و خانه‌های قرآنی به ویژه در مناطق دور افتاده و محروم از دیگر اقدامات مهم اتحادیه است.

 

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه موسسات قرآنی مردمی تا آنجا که توانسته تلاش کرده تا حداقل امکانات اولیه آموزشی را در اختیار موسسات و خانه‌های قرآنی در روستاهای دور افتاده و مناطق محروم که با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، قرار دهد.

 

مدیر عامل موسسات قرآنی مردم نهاد همدان خانه‌های قرآنی را نقش مهم و تأثیرگذاری در اشاعه ارزش‌های دینی در جامعه دانست و اظهار داشت:امیدواریم با فعالیت این مکان‌های دینی ـ آموزشی شاهد ترویج آموزه‌های قرآنی در استان باشیم.

 

سعیدی شکوه یادآور شد: گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی و تلاش برای ریشه‌کنی بیسوادی قرآنی در جامعه از مهم‌ترین اهداف تأسیس خانه‌های قرآن است.

 

وی ادامه داد: ارتقای سطح دانش و بینش قرآنی افراد جامعه، تلاش برای ریشه ‌کنی بی‌ سوادی قرآنی، گسترش آموزه های قرآنی بین خانواده ها و کاربردی کردن آموزه های قرآن در زندگی مردم از دیگر اهداف تأسیس خانه های قرآن روستایی به شمار می آید.