به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان اظهار داشت: استان همدان امسال سهمیه اعزام 19 هزار و 97 دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دفاع مقدس را دریافت کرد که از این تعداد 2 هزار دانش‌آموز باقی‌مانده است.

وی افزود: 15 هزار دانش‌آموز در اردوهای راهیان نور مناطق عملیاتی غرب که 8 هزار و 800 نفر دختر و 6 هزار و 200 نفر پسر بودند شرکت کردند.

امیدی‌ساکت با اشاره به اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب کشور بیان کرد: قرار بر اعزام 4 هزار و 97 دانش‌آموز به مناطق عملیاتی جنوب کشور بود که 2 هزار و 97 دانش‌آموز دختر در این اردو شرکت کردند.

وی افزود: 2 هزار دانش‌آموز باقی‌مانده پسر که با توجه با آغاز فصل امتحانات و آزمون‌ها هنوز در این اردو شرکت نکرده‌اند قرار بر اعزام این افراد از 16 بهمن تا 15 اسفند در قالب اعزام 8 کاروان است.

امیدی‌ساکت با اشاره به اهداف برگزاری این اردوها، بیان کرد: هدف از برگزاری اردوهای راهیان‌نور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ معارف، ارزش‌های دفاع‌مقدس و شهدای سرافراز با همکاری آموزش‌ و پرورش است.

وی در مورد تشکیل حلقه شجره طیبه صالحین نیز عنوان کرد: در حال حاضر 35 مربی خانم و 33 مربی آقا در حلقه‌های صالحین داریم که هدف اصلی شناخت قرآن، اهل بیت(ع) و ولایت‌فقیه و آشنایی با سیره شهدا و احکام است.

امیدی‌ساکت با اشاره به اینکه بیش از نیمی از دانش‌آموزان جز جامعه هدف و زیر پوشش بسیج هستند، گفت: رسالت اصلی تشکیل بسیج تشکیل بخشی از ارتش ده‎ها میلیونی در دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن، تقویت روحیه خودباوری، نهادینه کردن شاخص‎های تربیتی است تا دانش‎آموزان در تراز انقلاب تربیت شوند که ارتقا بینش دینی از دیگر اهداف تشکیل بسیج است.