به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس همدان گفت: مظلومیت این رشته های ورزشی به نوع فعالیت قبل از انقلاب باز می گردد در حالیکه تغییر شیوه ها و بکارگیری درست بیلیارد در فعالیت روزمره ورزشکاران سبب شد تا بعد از انقلاب مورد حمایت مسئولان باشد.

محمدجواد سیف در نشست با اعضای هیات بولینگ، بیلیارد و بولس استان همدان افزود: بیلیارد هم اکنون جزو رشته های المپیکی محسوب می شود و نیاز به توجه جدی دارد.

وی بیان کرد: باوجود اینکه این ورزش از قدمت تاریخی برخوردار بوده و در کشورهای مختلف دنیا مورد توجه جدی است اما در ایران طی سال های اخیر مورد توجه و برنامه ریزی لازم قرار گرفته و اکنون در رشته اسنوکر جزو برترین های جهان هستیم.

سیف خاطرنشان کرد: قصد داریم با برگزاری دوره های رایگان آموزشی، رقابت های مختلف و نیز دوره های مربیگری و داوری این ورزش ها را در سطح استان ترویج دهیم.

وی افزود: افزایش تعداد باشگاه ها، توجه جدی به بیمه ورزشی، برگزاری دوره های منظم آموزشی، توجه به ورزش بانوان، اجرای همایش های مختلف و تعامل با آموزش و پرورش به عنوان منبع غنی استعدادهای ورزشی در دستور کار است.

سیف یادآور شد: همچنین قابلیت رشته بولس در ورزش محلات دیده شده و می توانیم در زمین های چمن موجود در محلات مختلف شهر همدان نسبت به ترویج این ورزش اقدام کنیم.

رئیس هیات بولینگ، بیلیارد و بولس همدان آمادگی لازم برای مشارکت در ایجاد مجتمع های ورزشی را اعلام کرد و افزود: هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است و با این دیدگاه که بتوانیم سلامت و تندرستی را در جامعه افزایش دهیم، نسبت به فعالیت های اساسی در رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس اقدام می کنیم.

وی افزود: انتظار داریم مسئولان اجرایی استان همدان نیز توجه لازم به توسعه این ورزش ها را داشته باشند تا بتوانیم در رشته ای نظیر بیلیارد که جزو بازی های المپیک نیز منظور شده، گام های اساسی در راستای کشف و پرورش استعدادها داشته باشیم.