به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس اتحادیه تأسیسات مکانیک همدان با بیان اینکه شهروندان می‌توانند صلاحیت تعمیرکاران را از اتحادیه نیز استعلام کنند، تصریح کرد: در قشر تعمیرکار و نصاب اعضای این اتحادیه قانونمندتر هستند چراکه زیر نظر سازمان نظام مهندسی ساختمان هم فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت در عرصه ساختمان بدون داشتن مهر معتبر از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان پذیرفته نیست، ادامه داد: با این وجود اتحادیه تأسیسات مکانیک نیز آمادگی ارائه خدمات به شهروندان را دارد.

ناظمی‌فر در ادامه از تبادل نظر اتحادیه‌های مراکز دو استان همدان و مرکزی سخن گفت و خاطرنشان کرد: در اجلاس مشترکی که با اتاق‌های اصناف داریم به دنبال تبادل نظر و تجربه بین  روسای اتحادیه‌های همدان و سایر استان‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد هماهنگی بین اتحادیه‌ها در کشور به نفع مردم و بهبود ارائه خدمات منجر می‌شود، گفت: ایجاد ارتباط با اتحادیه‌های همگن باعث تسهیل در امور و استفاده از تجربیات مشترک می‌شود.

نایب رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه رایزنی برای ادامه این نشست‌ها در حال انجام است، اظهار کرد: نوع کالا و خدمات، متراژ واحدهای صنفی به صورت خاص و نرخ خدمات با اتحادیه همگن در اراک به اشتراک گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون اتحادیه‌ها و اتاق اصناف بازوهای اصلی کاری هستند، افزود: در این حوزه از تجربیات اراک استفاده شد و مشخص شد که در این حوزه همدان حرف برای گفتن دارد.

ناظمی با بیان اینکه به دنبال کاهش رفت و آمد ارباب رجوع هستیم، تصریح کرد: با توجه به تجربیات اراک در این حوزه به دنبال صدور پروانه کسب به شکل الکترونیکی هستیم.