به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس اداره آب و فاضلاب شهر نهاوند اظهار داشت: طول شبکه فاضلاب شهری نهاوند 186 کیلومتر است که تاکنون 78 کیلومتر آن شبکه گذاری شده است و 18 کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا قرار دارد.

وی تصریح کرد: امسال برای احداث شبکه فاضلاب در شهر نهاوند هشت میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است و همچنین برای احداث شبکه فاضلاب در شهر نهاوند دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

شریفی افزود: در سال 97 به علت حجم بالای کار به صورت تعهدی هشت میلیارد و 500 میلیون تومان قرارداد بسته‌ایم و کار در حال انجام است.

وی عنوان کرد: در احداث شبکه فاضلاب شهر نهاوند کارها به خوبی انجام گرفته و هم‌زمان در چهار نقطه شهری نهاوند عملیات احداث فاضلاب به طول 18 کیلومتر در حال انجام است.

رئیس اداره آب و فاضلاب نهاوند بیان کرد: هزینه خریداری انشعاب فاضلاب برای مشترکین شهر نهاوند 960 هزار تومان است که این مبلغ در اقساط 12 ماهه از مشترکین دریافت می‌شود.

شریفی گفت: شهر نهاوند در استان همدان بهترین کیفیت آب شرب را دارد به حدی که مردم می‌توانند این آب را بدون کلرزنی مصرف کنند.

وی تصریح کرد: در بحث مدیریت مصرف و اطلاع رسانی به مشترکین جهت خریداری انشعاب فاضلاب باید اطلاع رسانی صورت بگیرد و امیدورایم که ‌رسانه‌ها در این زمینه کمک بیشتری به امور آب و فاضلاب نهاوند داشته باشند.