به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: هم اکنون 2 واحد فروسیلیس غرب پارس و آذرخش هر کدام با ظرفیت 12 هزار تن در سال در شهرک صنعتی جوکار فعال هستند.

حمیدرضا متین ادامه داد: شرکت فروسیلیس پارس غرب توسط معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد و شرکت فروسیلیس آذرخش و طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس نیز دهه فجر امسال به صورت رسمی با حضور یکی از مسئولان کشوری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت فروسیلیس آذرخش با ظرفیت صد درصد در حال فعالیت است.

متین بیان کرد: طرح توسعه شرکت آذرخش با ظرفیت 20 هزار تن در سال، طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس برای تولید منیزیم و فروآلیاژ لوتوس در مجموع با حجم سرمایه گذاری حدود هفت هزار میلیارد ریال همزمان با دهه فجر کلنگ زنی می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: در شرایط کنونی ارزش افزوده محصولات تولیدی این واحدهای صنعتی بسیار بالا است و شرایط مناسبی در حوزه صادرات دارند.

متین اظهار داشت: واحدهای صنعتی فروسیلیس اشتغال پایداری در منطقه ایجاد کرده اند و قیمت تمام شده و حاشیه سود بسیار خوبی دارند.

وی گفت: در حال حاضر این 2 واحد صنعتی هیچگونه مشکل آلایندگی ندارند و با هماهنگی های انجام شده بزودی مشکل برق این واحدها نیز حل می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه بهره برداری از واحدهای فروسیلیس تحول عظیمی را در صنعت ملایر رقم می زند گفت: چنانچه این واحدهای صنعتی به بهره برداری برسند، بیش از 2 هزار اشتغالزایی در این صنعت ایجاد می شود.