به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: گردشگری در شب یکی از ایده های نوین در حوزه گردشگری است که اجرای آن در این شهر برنامه ریزی می شود.

حسین قراباغی افزود: با فعالسازی گردشگری شبانه در همدان می توان علاوه بر ماندگاری بیشتر مسافر موجب توسعه اقتصاد در شب شد.

وی اظهار داشت: در فراخوان طرح «ایده برتر» چهار موضوع مورد بررسی قرار می گیرد که گردشگری در شب یکی از مهمترین موضوعات این فراخوان است.

قراباغی عنوان کرد: گردشگری شب با هدف استفاده بهینه از زمان شب برای بخش زیادی از گردشگران باید به کار گرفته و برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: باید زیر ساخت های شهری به گونه ای طراحی شود که گردشگران بتوانند از جاذبه های گردشگری به راحتی استفاده کنند.

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: با مرمت و بازسازی کاروانسراها و بافت فرسوده و برنامه ریزی هدفمند باید جاذبه های مورد پسند گردشگر ایجاد کنیم.

قراباغی ادامه داد: پیاده راه های اکباتان و بوعلی و همچنین محدوده خیابان های 6 گانه مرکز شهر همدان بازسازی شده اند و با بافت سنتی که دارند می توانند در هر فصلی مورد توجه گردشگران باشند.