به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، نمایش کمدی "قهوه قجری" که  آخرین ساخته گروه تئاتر «آریا» همدان بود و از نیمه شهریورماه سال گذشته به روی صحنه رفت، این روز ها دوباره در حال می‌ باشد و مورد توجه مردم همدان قرار گرفته است.

سعید باغبانی کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در همدان، با بیان اینکه نمایش کمدی «قهوه قجری» توسط آتیلا پسیانی به تحریر درآمده است، افزود: این نمایش از 9 دی‌ماه آغاز شده و تا 24 دی ماه هر روز ساعت 17:30 تالار فجر همدان اجرا می‌‌شود.

وی با بیان اینکه امید انصاری طراح صحنه و مرتضی بختیاری آهنگسازی این کار را انجام می‌‌دهند، ادامه داد: در این نمایش بازیگرانی چون حمیدرضا رضایی‌مجد، سجاد گودرزی، محمد محمدی‌قادر به همراه بنده به مدت 15 شب اجرا داریم.

باغبانی به خلاصه‌ای از این نمایش پرداخت و گفت: «قهوه قجری» در واقع برداشتی از نمایش ماندگار «هملت» اثر شکسپیر است که با بازنویسی «آتیلا پسیانی» به نمایشنامه‌ای ایرانی تبدیل شده و قصه شاهزاده‌ای به نام بایرام‌میرزا را روایت می‌کند که پدر او در جریان توطئه‌ای که توسط عمو و مادراش طراحی شده، از طریق نوشیدن قهوه قجری مسموم و کشته می‌شود که در ادامه پدر به خواب بایرام آمده و پرده از توطئه قتل خود برداشته و او را از اتفاقات بعدی و اینکه این دو (عمو و مادر بایرام) قصد ازدواج با هم و در اختیار گرفتن حکومت را دارند، مطلع می‌کند.

لازم به ذکر است؛ علاقمندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به ورودی تالار فجر مراجعه کرده و یا با شماره 09180021507 تماس حاصل کنند.