به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، نهمین جلسه ستادساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین به ریاست شعاعی فرماندار وبا حضور جهانشیر مدیرکل وررش و جوانان استان، روزبه معاون فرهنگی و امور و کلیه اعضای ستاد ساماندهی امورجوانان شهرستان فامنین بادستورکار بررسی وضعیت طلاق و ازدواج و تسهیلات ازدواج در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در این نشست گفت: خدمت به خلق خدا بسیار دارای اهمیت است و خداوند کوتاهی در این زمینه را نمی پذیرند.

وی افزود: ما امروز باید برای امور جوانان برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم چرا که ما در مقابل دغدغه ها و معضلات جوانان مسئول هستیم و کم کاری ما مشکلات زیادی را برای جوانان ایجاد می کند.

محسن جهانشیر تصریح کرد: کاهش آمار ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان فامنین زنگ خطر بزرگی برای ما محسوب می شود که اگر بیشتر از این غفلت کنیم کانون خانواده در جامعه سست و متزلزل خواهد شد.

وی افزود: افزایش طلاق برای ما باید هشدار جدی تلقی شود چرا که با از بین رفتن کانون خانواده جامعه پویایی خود را از دست خواهد داد و باید با همدلی و وحدت به جلوی معضلات اجتماعی همچون طلاق را بگیریم تا از اتفاقات بدتر در آینده جلوگیری شود.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان در ادامه از فرماندار و مسئولان شهرستان فامنین خواست در سپردن کارها به جوانان انعطاف بیشتری نشان دهند و تصریح کرد: در کارها و امور اجرایی شهرستان به جوانان اعتماد بیشتری کنید و در برون سپاری کارها به جوانان و سازمان های مردم نهاد توجه ویژه ای داشته باشید.

وی با اینکه وضعیت استان در تعداد سازمان های مردم نهاد مطلوب است، افزود: سازمان های مردم نهاد به خوبی می توانند پل واسط میان مردم و حاکمیت باشند و بسیاری از مسائل و مشکلات را از دوش دولت بردارند.