به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: وضعیت مالی انجمن خوب نیست و تعداد بیماران هم روز به روز بیشتر می‌شود.

حسن افتخاری اظهار داشت: بیش از 2 هزار و 200 بیمار بی بضاعت کبدی زیرپوشش انجمن هستند و در تامین هزینه‌های دارو و خدمات پزشکی به آن‌ها کمک می‌شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه به تازگی برخی از داروخانه‌ها و مراکز درمانی دفترچه های درمانی روستایی را قبول نمی‌کنند و این امر موجب رنجش بیماران و افزایش هزینه‌های درمانی آن‌ها شده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کبدی همدان گفت: قبلا بیماران فاقد دفترچه خدمات درمانی را برای دریافت دفترچه به بیمه سلامت معرفی می‌کردیم اما متاسفانه مسئولان این بیمه به علت کمبود بودجه بسیار سختگیرانه عمل می‌کنند.

افتخاری از هزینه‌های سنگین رفتن به شیراز و اقامت در آن شهر خبر داد و افزود: با بسیاری از بیماران چندین تماس گرفته می شود و آن‌ها را برای تست پیوند فراخوان می کنند اما بیماران به خاطر نداشتن هزینه از رفتن جا می‌مانند.

وی با تاکید بر اینکه براساس قوانین، کمیته امداد موظف به تامین هزینه‌های درمانی بیماران بی‌بضاعت است، ابراز کرد: اما متاسفانه کمیته امداد مسئولیت بیمارانی که از طرف انجمن به آن ها معرفی می‌شود را نمی پذیرد و حتی برخی از بیماران را به ما ارجاع می‌دهد.

افتخاری با بیان‌اینکه بسیاری از بیماران برای تامین داروی ماهیانه شان دچار مشکل هستند وبضاعت مالی ندارند، گفت: سازمان غذا و دارو به برخی از بیماران تخفیف می‌دهد اما میزان آن بسیار اندک است.

وی تصریح کرد: خدمات بیمارستانی خوب است و همکاری خوبی با ما دارند حتی برخی از آزمایشگاه‌ها و مرکز سیتی اسکن نیز طرف قرار داد ما هستند و با هزینه کمتری به بیماران را خدمات ارائه می‌کنند.