به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس مرکز بهداشت همدان با اشاره به آغاز طرح ملی تکمیل واکسیناسیون فلج اطفال (IPV) اظهار کرد: این طرح فعلاً در استان همدان اجرا نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه موردی از بیماری فلج اطفال در استان همدان گزارش نشده است گفت: طرح ملی تکمیل واکسیناسیون فلج اطفال، طرح پوششی بوده که فعلاً در هشت استان اجرایی می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت همدان با تاکید به اینکه وزارت بهداشت هشت استان را در اولویت این طرح قرار داده است خاطرنشان کرد: همدان جزو هشت استان نیست اما ممکن است ابلاغ شود که به آنها بپیوندیم.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت واکسن فلج اطفال را در اختیار استان‌ها قرار می‌دهد و ما نیز پیگیر هستیم گفت: این موضوع به صورت استانی در حال پیگیری است.

خیراندیش با بیان اینکه مردم همدان نباید نگران بیماری فلج اطفال باشند افزود: در برخی از استان‌های شرقی نگرانی نسبت به بیماری فلج اطفال وجود داشت به همین دلیل طرح واکسیناسیون آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در همدان گزارشی از فلج اطفال نداریم و مردم نباید نگران نباشند خاطرنشان کرد: در حال حاضر جز برنامه عادی واکسیناسیون در استان طرح دیگری اجرایی نمی‌شود و اگر اعلام شود به مردم فراخوان خواهیم داد.