به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس راهنمایی و رانندگی همدان در شورای هماهنگی ترافیک استان همدان با اشاره به آمار تصادفات اظهار کرد: در 10 ماهه امسال طبق آمار پزشکی قانونی 54 نفر در معابر شهری همدان فوت کرده‌اند که این تعداد در سال گذشته 67 نفر بود.

وی با اشاره به کاهش 13 نفر فوتی طی امسال در همدان که 19 درصد را نشان می‌دهد گفت: امسال 2 هزار 283 نفر در معابر شهری همدان مجروح شده‌اند.

رئیس راهنمایی و رانندگی همدان با بیان اینکه امسال با کاهش مجروحیت 191 نفر نسبت به سال گذشته مواجه شدیم که هشت درصد را شامل می‌شود افزود: به دلیل بالا بودن قیمت قطعات خودور امسال کمتر تصادفات خسارتی منجر به سازش شده و رانندگان تقاضای انجام کروکی داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین کاهش فوتی‌های ناشی از تصادفات در شهر همدان بود خاطرنشان کرد: امسال 10 فوتی نسبت به سال گذشته در شهر همدان کاهش داشته است.

فکری به کاهش 25 درصدی آمار تصادفات فوتی در همدان اشاره کرد و افزود: بعد از همدان در ملایر، نهاوند و تویسرکان با کاهش آمار تصادفات مواجه شده‌ایم.

وی با اشاره به افزایش آمار تصادفات در شهرستان کبودراهنگ، اسدآباد و رزن گفت: بیشترین علت افزایش تصادفات در این مناطق این است که برخی از مسیرها به حوزه درون‌شهری اضافه شده اما همچنان رفتار بیرون شهری است.

رئیس راهنمایی و رانندگی همدان با بیان اینکه بیشترین تصادفات مربوط به خودروهای سواری و موتورسیکلت بود تصریح کرد: در 10 ماهه امسال یک‌هزار و 423 مورد تصادف در بلوار اصلی و 972 مورد در خیابان رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 38 نفر آقا و 16 نفر خانم در همدان در اثر تصادف فوت کرده‌اند گفت: 718 نفر خانم نیز مجروح شده‌اند.

فکری به سن رانندگان مقصر در تصادف اشاره کرد و گفت: 3 هزار 280 مورد تصادف در بین سنین 18 تا 44 سال گزارش شده است.

وی با بیان اینکه پرفوت‌ترین بلوار استان بلوار باغ بهشت همدان است بیان کرد: پنج فقره تصادف فوتی و 38 فقره تصادف جرحی در این بلوار رخ داد و بلوار امام خمینی(ره) نیز در ردیف بعدی پرفوت‌ترین بلوار قرار دارد.

رئیس راهنمایی و رانندگی همدان با اشاره به اینکه با راه‌اندازی دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف کاهش تصادفات را شاهد هستیم گفت: برای راه‌اندازی دوربین‌ها در شهرستان رزن 90 میلیون تومان نیاز است که امیدوارم مساعدت در این زمینه از سوی استانداری صورت گیرد.