به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، کارشناس اداره کل هواشناسی همدان افزود: فعالیت موج اول در روزهای پنجشنبه و جمعه بیشتر است و موج دوم نیز روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده بیشترین اثر خود را بر استان می گذارد.

وی اظهار داشت: این دو سامانه به صورت بارش باران و ریزش برف در ارتفاعات اثر خود را نشان می دهند.

حکیمی ادامه داد: در پی فعالیت این دو سامانه، با توجه به گرمی هوا و ذوب شدن برف، احتمال آب گرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه از فردا به مدت دو روز وزش باد، شدید می شود، عنوان کرد: به دنبال فعالیت این دو سامانه دمای بیشینه (روزانه) استان کاهش و دمای کمینه (شبانه) استان افزایش می یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته 2 درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای این شهر 14 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

وی افزود: نهاوند با 16 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و فامنین با پنج درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین شهرهای استان در 24 ساعت گذشته ثبت شده اند.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.