سیروس سوریان در گفتگو با خبرنگار برنا در همدان به برگزاری جشنواره بزرگ منجیان غریق آینده در همدان اظهار داشت: جشنواره بزرگ منجیان غریق آینده با رقابت بین ۶۰ شناگر در رده سنی ۷ تا ۱۴ سال در همدان برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره نیل به اهداف هیئت در راستای حفظ و تأمین امنیت بیشتر در اماکن آبی بوده تا در راستای ارتقای کمی و کیفی سطح این رشته مهیج در سنین پایه عمل کند.

رئیس هیئت نجات‌غریق و غواصی استان همدان بابیان اینکه امیدواریم با برگزاری این جشنواره شاهد پیمودن پله‌های ترقی و درخشش نام شناگران و منجیان غریق همدان در عرصه‌های رقابتی نیز باشیم، گفت: مدرسه نجات‌غریق و غواصی استان باهدف قدم نهادن در میادین قهرمانی و کشف مستعدان این رشته زمینه بسیار مناسبی برای قهرمان‌پروری فراهم آورده و با تمرینات منظم و مستمر در طول سال در راستای نیل به اهداف خود می‌کوشد.

رئیس هیئت نجات‌غریق و غواصی استان همدان با اشاره به رشد تعداد منجیان غریق گفت: جمع کل تعداد ناجیان خانم و آقا اعم از درجه‌یک و ۲ تا پایان سال ۹۲ حدود ۶۸۴ نفر بوده که این رقم در حال حاضر به یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

سوریان عنوان کرد: همچنین تعداد غواصان یک ستاره استان همدان ۶۴۰ نفر است که دارای کارت و گواهینامه هستند و تعداد کل غواصان دو ستاره استان ۱۵۰ نفر است که دارای گواهینامه و کارت دوستاره هستند.