به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل سازمان دامپزشکی همدان اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز 28 گروه ثابت و سیار و گروه های قرنطینه و بازرسی بهداشتی در سطح استان همدان تشکیل شد.

وی افزود: این گروه ها تا پایان تعطیلات نوروز 98 به صورت مستمر اقدام به بازرسی از مراکز تولید و عرضه مواد خام دامی از جمله کشتارگاه ها، رستوران ها و مراکز بین راهی می کنند.

رسولی گفت: این گروه ها به صورت شبانه روزی در مراکز تولید و فروش مواد خام دامی و عرضه ماهی قرمز حضور دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان افزود: شهروندان ضمن توجه ویژه به تاریخ تولید و انقضای گوشت های بسته بندی شده، از خرید گوشت و آلایش دامی بدون بسته بندی، مهر و برچسب دامپزشکی و یا فرآورده های خام دامی منجمد و غیرمنجمد با برچسب مخدوش خود داری کنند.

وی با اشاره به تعطیلات ایام نوروز و حضور گردشگران در استان همدان، نظارت مداوم بر مواد خام دامی در راستای ارتقا سطح بهداشتی جامعه و ایجاد امنیت غذایی را ضروری دانست.

رسولی افزود: تعداد 300 ناظر بهداشتی دامپزشکی بر غذاخوری ها و واحدهای طبخ غذا نظارت دارند تا شهروندان و مسافران نوروزی با اطمینان خاطر از عرضه کامل بهداشتی غذا در ایام تعطیلات نوروزی استفاده و بهره کافی را ببرند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: شهروندان و مسافران نوروزی می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه مواد غذایی با منشا دامی با تلفن 1512 سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی در سراسر استان تماس بگیرند.