به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، محسن جهانشیر در جمع سازمان های مردم نهاد جوان با بیان اینکه نیروی جوان برای هر کشوری بسیار مهم است و باید از آنها حمایت کنیم، گفت: اکنون زمان عمل است و مسوولان برای رفع آنها باید همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به خصوصیات ویژه جوانان افزود: جوان در بهترین شرایط جسمی و شادابی و چالاکی و به دور از محافظه کاری، بدنبال عدالت خواهی است و با توجه مهربانانه و همراه با دلسوزی مردم، پیشتاز فعالیت های اجتماعی است.

مدیرکل ورزش وجوانان استان همدان افزود: وز رویکرد ما جوان باوری و جوان یاوری است و باید دست به دست هم دهیم تا جوان غافلی، جوان هراسی و جوان فریبی در جامعه فراموش شود.

وی بیان کرد: نباید از فضای امروز جوانان و نیازهای آنها به عنوان ذخیره بزرگ انرژی کشور غافل شویم و باید از تمامی ظرفیت کشور برای کمک به جوانان استفاده کرد و در سال 98 بسیاری از امور را به سازمان های مردم نهاد جوانان برون سپاری می کنیم.

محسن جهانشیر ادامه داد: استفاده از ظرفیت سمن های موجود در هر شهرستان برای خدمت به جوانان فرصت مناسبی است و اگر به دنبال آینده‌ای بهتر برای کشورمان هستیم باید جوانان پر انگیزه شاداب و بانشاط و سالم را تحویل اجتماع دهیم.

مدیرکل ورزش وجوانان استان همدان بیان کرد: اگر تعالی و شور آفرینی برای سمن ها به درستی تحلیل و به صورت مبسوط رمز گشایی شود بسیاری از نکات حل و تمام شده است.

جهانشیرعنوان کرد: تا کنون آنگونه که باید نقش سمن ها برای دستگاه های حکومتی و اجرایی کاملا شناخته نشده است و این یک نقص دو طرفه است که یک بخش آن به ما و سمن ها برمی گردد.

وی اظهار کرد: جوان باوری و جوان یاوری باید به یک فرهنگ در جامعه و ادارات تبدیل شود به طوری که مردم این موضوع را به خوبی لمس و باور کنند.

مدیرکل ورزش وجوانان استان همدان تصریح کرد: جوان موتور محرکه جامعه هستند و اگر می خواهیم جامعه پیشرفت کند باید به جوانان اعتماد کامل داشته باشیم.