به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس نظام پرستاری همدان از برگزاری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری همدان با حضور 21 کاندیدا در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: این دوره از انتخابات روز گذشته از ساعت 8 تا 20 در تمام مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات در حوزه همدان در بیمارستان‌های سطح شهرستان همدان، رزن، فامنین، بهار  و لالجین برگزار شد گفت: ترکیب نهایی هیات مدیره شامل 6 پرستار، دو بهیار و یک گروه اتاق عمل است.

رئیس نظام پرستاری همدان با بیان اینکه مشارکت در این دوره از انتخابات صد درصد افزایش داشت افزود: نتیجه رسمی دیشب اعلام شد و به ترتیب بنده، هرمز نیک قدم، مهدی بابایی، راحله رضائیان، بهزاد ایمنی و لطیف زمانیان عضو اصلی پرستار و طیبه همایی سفیر و اصغر زارعی به عنوان عضو علی‌البدل گروه پرستاری انتخاب شدیم.

وی با اشاره به اینکه مهدی خدایوندی به عنوان نماینده پرسنل اتاق عمل و هوشبری انتخاب شد خاطرنشان کرد: داود نظام‌اسلامی عضو علی‌البدل گروه اتاق عمل و هوشبری و سامان زندی و حمیدرضا اکبری نماینده بهیاران و مصطفی بیات عضو علی‌البدل نماینده بهیاری انتخاب شدند و به این ترتیب ترکیب اصلی 9 نفر هیات مدیره مشخص شد.

زرینی با بیان اینکه بعد از تشکیل هیات مدیره و جلسات آن، نماینده نظام پرستاری همدان و شهرستان‌های استان برای تشکیل شورای عالی نظام پرستاری کشور و انتخابات مجدد حضور می‌یابند گفت: دوره قبلی انتخابات نظام پرستاری همدان 295 رای به دست آمد و این دوره به 500 رای رسید و تقریبا دو برابر افزایش داشت.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رفت اعضای بیشتری شرکت کنند چراکه در دوره چهارم انتخابات نظام پرستاری همدان قریب به یک‌هزار و 500 نفر عضو جدید این مجموعه شدند.

رئیس نظام پرستاری همدان بیان کرد: شاید یکی از ایرادات این بود که بستر اینترنتی و آنلاین خوبی فراهم نشده بود و کسانی هم که کارت عضویت آنها به هر دلیلی همراهشان نبود نمی‌توانستند در انتخابات شرکت کنند و این امر مشارکت را پایین آورد.

وی خاطرنشان کرد: امید است تمام اعضای هیات مدیره جدید برای ارتقای جایگاه پرستاری گام‌های مهمی برمی‌دارند.