به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان در نشست استاندار با سازمان های مردم نهاد همدان فعالیت سمن ها در این استان را چشمگیر دانست و گفت: با راه اندازی سامانه جامع سمن ها اطلاعات و نحوه خدمات دهی آنان به ثبت می رسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در روزهای اخیر از ۲ مرکز خیریه بهشت پناه و پویندگان مهر رونمایی شد.

نادری فر با اشاره به تشکیل اتاق فکر آسیب های اجتماعی در استانداری همدان گفت: همزمان با هفته مشارکت های اجتماعی، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، دیدار با نماینده ولی فقیه ، برگزاری جشنواره بومی محلی خانواده های مردم نهاد و نشست تخصصی تشکل های حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان، برگزاری نشست های تخصصی با تشکل های محیط زیست و گردشگری، بهره برداری از خانه تشکل های سازمان های مردم نهاد، برگزاری همایش پیاده روی و پاکسازی طبیعت در گنجنامه و نشست تخصصی سازمان های مردم نهاد در حوزه فرهنگی و ادبی را از برنامه های اجرایی در ۲ روز آینده عنوان کرد.

نادری فر با اشاره به برون سپاری طرح های اجتماعی به سازمان های مردم نهاد گفت: سال گذشته ۲۶ طرح و سال ۹۶ تعداد ۱۱ طرح اجتماعی به سمن محول شد.

وی ادامه داد: سال ۹۲ تعداد سازمان های مردم نهاد ۲۷۵ سمن بود و از این سال تاکنون ۲۰۰ سمن افزوده شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: این سازمان های مردم نهاد توسط استانداری، فرمانداری ها، نیروی انتظامی، بهزیستی، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد مجوز اخذ کرده اند.

نادری فر خاطرنشان کرد: اداره ورزش و جوانان با ۱۰۱ سمن و استاندار با ۱۰۰ سمن بیشترین مجوز را صادر کرده اند.

وی یادآور شد: همچنین یکصد سمن نیز در مرحله بررسی و صدور مجوز قرار دارند.

در این نشست نماینده سمن ها به طرح پیشنهادهای خود در عرصه های مختلف پرداختند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: