به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه محور همدان- آزادراه کربلا یکی از محورهای تردد گردشگری مذهبی کشور در مسیر استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان و ایلام واقع شده است اظهار کرد: این مزیت فرصت مناسبی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان است و انجام سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند کمک شایانی به توسعه اقتصادی این منطقه باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات مستمر فصلی  و ماهانه برای سرمایه‌گذاری در استان انجام می‌شود افزود: مرکز خدمات فناوری کسب و کار و کمیته پایش بهبود محیط کسب و کار با محوریت اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فعالانه در حال معرفی مزیت‌های کسب و کار استان و جذب سرمایه‌گذار است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان با بیان اینکه مذاکراتی برای فروش و صادرات فرش منطقه غرب کشور به عمل آمده است تصریح کرد: فرصت‌های مطلوبی در حوزه فرش دستباف وجود دارد که می‌توان با ساماندهی و حمایت از آن در رونق صادرات و ارز آوری موثر واقع شد.

وی با اشاره به اینکه در کنار این مزیت حضور 264 واحد تولیدی سفال نیز می‌تواند در حوزه صنایع دستی استان و منطقه غرب را برجسته کند ادامه داد: در استان همدان می‌توانیم بسته گردشگری را با وجود صنایع دستی و فرصت‌های دیگر به خوبی تعریف کرده و گردشگران بسیاری را جذب کنیم.

محمودی با بیان اینکه مناطق نمونه گردشگری در مرزهای استان‌های غربی می‌تواند در این مسیر ما را یاری رساند خاطرنشان کرد: باید گردشگری سلامت را با وجود مراکز تخصصی و پزشکان حاذق راه‌اندازی کرده و گردشگران خارجی را از منطقه جذب کرد.

وی در پایان سخنانش گفت: می‌توان نسبت به ایجاد شهرک سلامت در استان اقدام کرد و هدف رونق گردشگری سلامت را تحقق بخشید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: