به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی با کمک خیران نیک‌اندیش ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.

یدالله روحانی منش یان کرد: میزان بدهی این افراد هشت میلیارد و ۶۳۶ میلیون ریال است که ۳۰۸ میلیون ریال از این بدهی توسط محکومان تامین شد.

وی اضافه کرد: ۹۳۵ میلیون ریال وام بانکی با سود چهار درصد به محکومان برای تسویه بدهی پرداخت شد همچنین ۲ میلیارد و ۳۳۸ میلیون ریال از بدهی توسط شاکیان بخشیده شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان از قسطی کردن سه میلیارد و ۵۰۱ میلیون ریال از بدهی خبر داد و افزود: یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال از این بدهی توسط ستاد دیه و مابقی توسط خیران تامین و پرداخت شد.

روحانی منش با بیان اینکه ۹ تن از زندانیان مرد و یکی از آنها زن بودند اظهار داشت: بیشترین میزان بدهی مربوط به پرونده ضمانت توسط یک زن به مبلغ یک میلیارد و ۱۹۹ میلیون ریال بود که با پرداخت وام و قسطبندی کردن بخشی از بدهی، این زندانی آزاد شد.

وی بیان کرد: کمترین میزان بدهی نیز متعلق به پیرمرد ۶۷ ساله فامنینی بود که برای تامین جهیزیه دخترش اقدام به قرض گرفتن ۳۸ میلیون ریال کرده بود که به علت ناتوانی در پرداخت آن راهی زندان شده بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: