به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، فرمانده یگان ویژه استان همدان در جمع خبرنگاران بیان کرد: به‌منظور گرامیداشت یک هزار و ۲۰۰ شهید یگان ویژه در سراسر کشور، دومین یادواره شهدا در ۲۲ استان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این یادواره را ترویج فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و انتقال هنرمندانه این ارزش‌های ناب به مخاطبان خصوصا نسل جوان دانست و افزود: پاسداشت یاد و خاطره شهدای یگان‌های ویژه ناجا علاوه بر اجرای رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا، بستر بسیار مناسبی برای معرفی و شناساندن سیره و رفتار شهدا و ارائه الگوهای ارزشی به جامعه است.

سرهنگ پناهی افزود: به‌همین منظور مراسم گرامیداشت یاد و خاطره 33 شهید یگان ویژه استان همدان در 24 شهریورماه سال جاری در سالن همایش بسیج دانش‌آموزی همدان برگزار می‌شود و از خانواده‌های آنان تجلیل به عمل می‌آید.

فرمانده یگان ویژه استان همدان در پایان یادآور شد: در یادواره مذکور، مسئولان لشکری، کشوری و استانی نیز حضور خواهند داشت.

فرمانده یگان ویژه استان همدان ادامه داد: این شهدا جزو لشکر ۲۸ حضرت روح الله در هشت سال دفاع مقدس هستند که رشادت های زیادی داشتند.

سرهنگ پناهی بیان کرد: این لشکر بعد از دفاع مقدس به موسی بن جعفر(ع) تغییر نام یافت سپس این تیپ مسئولیت بنیانگذاری یگان ویژه را بر عهده گرفت.

وی با اشاره با جان گذشتگی و رشادت شهدا در ۸ سال دفاع مقدس و همچنین بعد از آن شهدای مدافع وطن افزود: با هم عهد و پیمان می بندیم که تا آخرین قطه خون و نفس در مقابل دشمنان نظام و انقلاب خواهیم ایستاد.

وی افزود: یگان ویژه همچون یک بازوی توانمند و چاره ساز،پشتیبان و یاری رسان فرماندهی انتظامی در هر استان است تا اهمیت مقوله تعامل و همبستگی به معنای واقعی در مسیر اقدام و عمل قرار گیرد.

فرمانده یگان ویژه استان همدان اذعان داشت: غالب مردم از قشر فهیم جامعه و پایبند به اصول و ارزش های اسلامی و ملی کشور هستند و فتنه های خاکستری و قرمز در چند سال گذشته به خوبی نشان داده مشارکت خودجوش و حضور انقلابی این گروه در کنار حافظان عرصه نظم و امنیت،آشوب طلبان را در محاصره قانون قرار خواهد داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: