به گزارش برنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان همدان: معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان با بیان اینکه «کارنامک» (جلد 1) با موضوع «کتاب‌شناسی استان همدان»  و «کارنامک» (جلد 2)  با موضوع و محوریت علوم‌انسانی به چاپ رسیده است گفت: جلد نخست به سعی پژوهشگر پرتلاش، دکتر پرویز  اذکائی طی سالیان دراز  تهیه و تنظیم شده و جلد دوم آن نیز به تازگی از سوی حوزه هنری استان همدان به چاپ رسیده است.

تیمور آقامحمدی جلد اول «کارنامک» را در بردارنده‌ مداخل و فهرستی از کتب، مقالات، پایان‌نامه‌ها، جراید و گزارش‌های اداری، از بازه‌ زمانی 1370 هـ.ق. تا 1370 هـ.ش. مرتبط با استان همدان عنوان کرد و افزود: این اثر در پنج بخش: (1). مقدمۀ فنّی، (2). فهرست عامّ / 1000 عنوان اثر، (3). طبقات موضوعی، (4). فهرست پیوست / 210 عنوان اثر، (5). نام ‌نامه‌ها و نمایه‌ها؛ تدوین شده است.

وی نظام طبقه‌بندی موضوعی در این آثار را بر پایه‌ نظام معرفت‌شناسی دانست و افزود: این کتاب می‌تواند الگو و پایه مطالعات و پژوهش‌های آینده کتاب‌شناسی باشد، به ‌طوری‌که شیوه آن مورد توجه بسیاری از محققان بوده و همواره آن را مورد تحسین قرار داده‌اند.

تیمور آقامحمدی جلد دوم «کارنامک» را در تکمیل جلد نخست آن، با موضوع و محوریت علوم‌انسانی اعلام کرد و گفت: این اثر دربردارنده‌ مداخل و فهرستی از کتـب، مقالات، پایان‌نامه‌‌ها، جراید و گزارش‌‌های اداری، از بـازه‌زمـانی 1371 تا 1395 هـ.ش. مرتبط با استان همدان است.

گفتنی است، جلد دوم «کارنامک» با همت ولی الله قیطرانی و فاطمه امینی و با اشراف دکتر پرویز اذکائی به چاپ رسیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: