مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان در گفتگو با برنا، سردار حاج حسین همدانی را از مفاخر استان همدان دانست و گفت: کتاب "حدیث حاضر غایب" روایتی صاف، ساده، عمیق و پرفراز و نشیب از زندگی سردار سرلشکر حاج حسین همدانی است که از زبان جعفر مظاهری، همراه و همراز 34 ساله این شهید بیان می شود.

حامد زمانمیرآبادی زمان رونمایی از کتاب را 15 مهرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: رونمایی از این کتاب با حضور سرلشکر "غلامرضا سلیمانی" رئیس سازمان بسیج مستضعفین همزمان با نماز مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه نویسنده این کتاب محسن صیفی کار از فعالان عرصه تاریخ شفاهی استان است افزود: دراین کتاب سعی شده است روایتی کامل از دوران فرماندهی جنگ، پس از جنگ، فعالیت های سیاسی و جهادی این شهید بزرگوار بیان شود.

همچنین در ادامه نویسنده کتاب حدیث حاضر غایب، کتاب را دارای 40 فصل یا منزل عنوان کرد و گفت: جعفر مظاهری در نقش راوی در منزل نخست از اولین دیدار و آشنایی با سردار همدانی روایت می کند و سپس از دور و نزدیک رزم و مدیریت جهادی و فرماندهی شهید را تا پایان جنگ و سپس نگرش و عملکرد جهادی او را پس از جنگ در سمت های مختلف استانی و کشوری به نمایش می گذارد.

محسن صیفیکار فصول آخر کتاب را  با موضوع حضور مستشاری شهید همدانی در سوریه عنوان کرد و افزود: فصل آخر این کتاب به  شیوه شهادت سردار همدانی در سوریه میپردازد.

وی کتاب حدیث حاضر غایب را روایت جامع و صحیحی از رزم و مدیریت شهید همدانی دانست و تصریح کرد: برای تدوین محتوای این اثر 80 ساعت مصاحبه انجام شده است که به گشت های برون مرزی در کردستان عراق، فرمانده میدانی در مهار فتنه 88، حضور مستشاری موثر در سوریه  و جبهه مقاومت، حضور در کنگو به عنوان وابسته نظامی و بیان فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی و ... اشاره می کند.

محسن صیفیکار که تاکنون آثاری چون "ده متری چشمان کمین" و  "آیینه تر از آب"، "تبسم نسیم"، "همکیش موج"، "گنجنامه"، "از متن سرخ، "رقص خاکریز"، "آن شب قدر" از وی به چاپ رسیده است درباره هدف از ماهیت فعالیت در تاریخ شفاهی را تدوین دقیق رویدادهای تاریخی در دفاع مقدس، همراه با جزئیات و جلوگیری از انحرافات و اشتباهات تاریخی اعلام کرد.

 


 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: