مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان در گفتگو با برنا با اشاره به یکی از وظایف مهم مجموعه روابط عمومی در اطلاع رسانی گفت: ایجاد ارتباط با مردم و سایر دستگاه ها و حفظ این ارتباط نیز از مهمترین وظایف روابط عمومی است.

وی به نقش مهم و محوری روابط عمومی ها در هیات های ورزشی تاکید کرد و افزود: روابط عمومی می توانند در انعکاس عملکرد ورزش استان نقش مهمی داشته باشند.

چاروسایی با بیان اینکه همدان از استان های برتر کشور در حوزه اطلاع رسانی است، اضافه کرد: در چند سال اخیر همدان همواره در بین روابط عمومی های برتر کشور قرار داشته و امروز 45 هیات ورزشی استان دارای روابط عمومی است.

حمدالله چاروسایی تصریح کرد: همدان جزو معدود استان های وزارت ورزش و جوانان است که اخبار خود را در دو پایگاه http://www.hamedansport.ir و http://hamedan.msy.gov.ir/ اطاع رسانی می کند و در شش ماهه نخست امسال بیش از 2000 خبر دو این دو پایگاه خبری بارگزاری شد.

وی گفت: از تعداد 1030 خبر بارگزاری شده در سایت http://www.hamedansport.ir  اخبار مربوط به شهرستان ها 459 خبر، 308 خبر مربوط به هیات های ورزشی و 263 خبر مربوط به حوزه اداره کل بوده است.

وی با اشاره به ارزیابی هیات های ورزشی در شش ماه نخست سال گفت: در ارزیابی صورت گرفته روابط عمومی های هیات های ورزشی در شش ماهه نخست امسال هیات های گلف، شطرنج، تکواندو، بدمینتون ، جودو و تنیس به عنوان هیات های برتر معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در این ارزیابی هیات های اسکی، اسکیت، اسکواش، پزشکی ورزشی، پینگ پنگ، روستایی و عشایری، دوچرخه سواری، کوهنوردی و صعودهای ورزشیعملکرد ضعیفی در ارسال اخبار و اطلاع رسانی داشته اند.

وی گفت: فعالان روابط عمومی هیات های ورزشی و شهرستان ها باید شناخت لازم از مخاطبان و فناوری های ارتباط داشته باشند و واقع بینی در فرایندهای ارتباطات که از اصول روابط عمومی عمل گرا است، را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان با انتقاد از عملکرد سازمان های مردم نهاد در اطلاع رسانی برنامه ها گفت: روابط عمومی موفق باید پاسخگو باشد و انتظار است که سازمان های مردم نهاد نیز مانند هیات های ورزشی دارای روابط عمومی فعال باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: