عضو مجمع جوانان استان همدان در گفتگو با برنا گفت: در دولت تدبیر و امید کارهای خوبی در بحث جوانان صورت گرفته که یکی از این موارد تشکیل مجمع جوانان بوده است.

وی افزود: همچنین در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید هیات اندیشه ورز جوان در همدان راه اندازی شده است که این هیات متشکل از جوانان علاقه مند و اثرگذار از همه قشرها و گروه های موثر و فعال است و یک الگوی ابتکاری بسیار خوب برای تعمیم به کل کشور است.

مهدی شریفی بیان کرد: اجرای این تصمیم ها منجر به ارتقای نقش و جایگاه جوانان در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شده است.

وی با بیان اینکه ستاد ساماندهی امور جوانان به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری برای جوانان استان است، تصریح کرد: ستاد ساماندهی جوانان باید با بهره‌گیری از نظر کارگروه‌های مشخص شده، برنامه‌های کاربردی‌شان را برای سال آینده تدوین کرده و در نشست بعدی ستاد با حضوری فعال تشریح کنند.

وی در ادامه با انتقاد از عدم حضور مدیران در ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: برخی مدیران دستگاه های استان همدان نسبت به حضور در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان بی توجه هستند درصورتی که مدیران دستگاه‌ها باید با برنامه‌ریزی درست زمینه حضور و نقش آفرینی جوانان در امروز و برنامه‌های اینده نظام را فراهم آورند.

عضو مجمع جوانان استان همدان تصریح کرد: اکثر جلسات ستادهای ساماندهی به محلی برای ارائه گزارش کار دستگاهها تبدیل شده است و آخرین ستاد ساماندهی امور جوانان استان همدان در حالی به پایان رسید که هیچ خروجی برای جوانان همدانی نداشت و مدیران حاضر در جلسه تنها به ارائه آمار عملکرد بسنده کردند.

وی افزود: با توجه به جلسات فصلی ستاد ساماندهی جوانان که با فاصله زمانی برگزار می‌شود، باید کارگروه‌ها متشکل از معاونین مدیران مسئول در ستاد، مشاوران، کارشناسان برجسته و استادان صاحب نظر به صورت مستمر و کاربردی تشکیل شود و پیشنهادات اجرایی قوی و کارا را به ستاد ارجاع دهند که بتوانیم مصوبات خوب و کارا از خروجی جلسات‌مان داشته باشیم.

مهدی شریفی با بیان اینکه انتظار داریم برنامه‌های ستاد ساماندهی جدی گرفته شود و مدیران مربوطه به طور منظم در جلسات حاضر شوند، گفت: طیق دستورالعمل ستاد ساماندهی امور جوانان کشور این ستاد در استانها الزاما باید با حضور شخص استاندار برگزار شود و انتظار داریم طبق اساسنامه ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست استاندار همدان برگزار شود.

وی تصریح کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری جوانان باید مطالبه گر باشند و ما در مجمع جوانان به رسالت خود پایبند هستیم و به جد دنبال مطالبات جوانان خواهیم بود.

 وی ادامه داد: امروز با تمام مشکلات اقتصادی موجود باقی مانده از تحریم‌های ظالمانه، مدیران ما باید دغدغه اصلی‌شان مسائل جوانان و رسیدگی به مشکلات آنها باشد و این قدرت بالقوه جوانان است که آینده ایران را خواهد ساخت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: