به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از وقوع یک حادثه ویژه در گردنه اسدآباد خبر داد و اظهار کرد: این حادثه متاسفانه 32 مصدوم و یک فوتی داشت.

وی بیان کرد: طی تماس با مرکز پیام فوریت‌های پزشکی دانشکده، ساعت 4:30 گزارش تصادف در گردنه اسدآباد ـ همدان اعلام شد و در کمترین زمان، سه کد ماموریت این مرکز به محل اعزام شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خاطرنشان کرد: در این حادثه ترافیکی که بین دو دستگاه اتوبوس و دو دستگاه سواری به صورت رخ به رخ صورت گرفت، 32 نفر مصدوم شدند و متاسفانه یک نفر در دم جان باخت.

وی تصریح کرد: مصدومین توسط پرسنل EMS به بیمارستان حضرت قائم(عج) انتقال یافتند و با حضور متخصص جراحی در اورژانس و همکاری کادر پرستاری در همان دقایق اولیه حادثه، تمام اقدامات تشخیصی و درمانی در اسرع وقت انجام شد.

مخصوصی گفت: از 27 مصدوم منتقل شده به بیمارستان، 10 نفر تحت نظر هستند و از این تعداد نیز برای سه نفر chest tub ـ ﻟﻮﻟﻪ ﻗﻔﺴﻪ ﺳﯿﻨﻪ ـ توسط جراح تعبیه شد و یک نفر هم در صف اعزام است.

وی با اشاره به اینکه 17 نفر به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند و در نمازخانه بیمارستان حضرت قائم(عج) اسکان داده شده‌اند افزود: طبق نظر مدیریت بحران، سطح این بحران E-2 (سطح بیمارستانی) است.