به گزارش خبرگزاری برنا از همدان؛ رئیس  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های  کشور در مراسم اختتامیه جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفت: فضای این مراسم بسیار ارزشمند می باشد چون در جامعه ایی که دشمنان در تلاش هستند که نشان دهند جامعه با قرآن و فضای مذهبی فاصله گرفته است این همایش های قرآنی که در دانشگاه ها برگزار می شود پر مخاطب و ارزشمند می باشد.

وی افزود: مایه افتخار ما وجامعه اسلامی است که دانشجویان زیادی در این مسابقات شرکت کردند.

حجت السلام و المسلمین رستمی در ادامه تصریح کرد: از مزیت های این جشواره و مسابقه این است که در سه بخش دانشجویی واساتید وکارکنان شرکت کننده داشتیم واین هماهنگی باعث افتخار است و در کمتر مراسم فرهنگی می توان این هماهنگی و یک دستی را مشاهده کرد.

حجت الاسلام رستمی بیان کرد: در عصر حاضر موج ارزشمند گرایش دانشجویان به ارزش های دینی را شاهد هستیم که نمونه آن حضور ۵۰۰ هزار دانشجو در پیاده روی اربعین حسینی است. 

وی ادامه داد: به واسطه مسایل و تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی، هجمه های موجود و نارضایتی و گلایه مندی هایی از فعالیت های مسئولان، ممکن است برخی قالب ها و جلوه ها دیده نشود اما حقیقت جامعه جوان، فرهیخته و جامعه دانشگاهی این است که در این جشنواره ها می بینید. 

وی با اشاره به امدادرسانی جوانان ودانشجویان امداد رسانی در سیل امسالگفت: امداد رسانی بی نظیر بود واگر این جوانان در امداد رسانی کمک نمی کردند کار امداد رسانی با توجه به حجم سیل به آن زودی به اتمام نمیرسید.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: جوانی که قرآن بخواند قرآن با دل وجان وی آمیخته می شود و این از موهبت های الهی است .

وی افزود :اگر در خانه ای قرآن خوانده شود علاوه برآن اهالی آن خانه؛ همسایه های نیز از این نعمت بهرمند می شوند.