به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین در مراسم تجلیل از خادمین موکب های حسینی همدان گفت: خدا را سپاس می گویم که بار دیگر افتخار خدمت رسانی به زائرین را در استان همدان داشتیم و توانستیم موفق عمل کنیم.

وی افزود: وقتی مردم کاری را به عهده می گیرند و موفق عمل کرده و توانستند سربلند و پیروز از آن کار بیرون بیایند.

وی خاطر نشان کرد: در سال 93 خدمت رسانی و ایستگاه صلواتی را با15 ایستگاه شروع کردیم و توانستیم در سال 98 ،90ایستگاه صلواتی در تمام نقاط استان برگزار کنیم .

سیدرضا موسوی با ابراز خرسندی از خدمت رسانی موکب های استان همدان گفت: به لطف خدا و خدمت رسانی خوب خادمین موکب ها،توانستیم چند میلیون وعده صبحانه، ناهار و شام را در بین زائران اربعین حسینی در استان همدان توزیع کنیم .

وی با تاکید براین که توانستیم 20شبانه روز در خدمت زائرین اباعبد الله حسین باشیم افزود: در میان زائرین حسینی 15هزار زائر خارجی داشتیم که از این میان 2000 نفر زائرین خارجی در همدان اسکان داده شدند.

وی با بیان که 35 هزار خادم در استان همدان داشتیم افزود: از این تعداد ما فقط تعداد کمی را سر در موکب ها در خدمت رسانی میبینیم در حالی که تعداد زیادی از خادمین که حدود پنجاه درصد آن ها بانوان گرامی می باشند در پشت موکب ها هستند وپشتیبانی می کنند وباید در روز دیگر از بانوان خادم  هم تجلیل کنیم.

موسوی تصریح کرد: باعث افتخار استان همدان است که دیگر استان هایی که در مسیر پیاده روی اربعین  نیستند از استان همدان درخواست کنند که بتوانند در سال های آینده در استان همدان موکب دایر کنند.

وی در خاتمه گفت: من به نمایندگی از ستاد اربعین از همهخادمین حسینی  تشکر ویژه می کنم کسانی که دلشان کربلا بود ولی پا روی دل خود گذاشتند تا به زائرین اربعین خدمت رسانی کنند.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی در همدان تجلیل شد.