به گزارش خبرگزاری برنا ازهمدان، مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان گفت: تاکید دین اسلام بر امر مطالعه است و زمانی که جامعه امروز را رصد می کنیم بیشتر فکرهای ناآرام ریشه در عدم مطالعه دارد و این سرشت انسان است و فهم غلط ریشه در عدم تفکر دارد.

وی عنوان کرد: سرانه مطالعه در جامعه امروز بسیار پایین است و باید دقت کنیم  گذشتگان چگونه با سختی موفق به علم و آگاهی می شدند.

مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی گفت: با رشد کتابهای دیجیتال و اینترنت در جامعه امروز باز هم  شاهد سرانه کم مطالعه هستیم و باید در این راستا برنامه های جذاب و مورد پسند داشته باشیم.

وی ادامه داد:  جمع آوری کتابهای فرسوده از مساجد و طرح اهدا کتاب به کتابخانه های روستاها را داریم و نذر کتاب در مسجد است که افرادی که کتاب بلا استفاده دارند در اختیار افراد قرار می دهند و طرح کوله پشتی کتاب است که خانه به خانه انجام می شود و همچنین معرفی کتاب در مصلی نماز جمعه است.

ناهیدی فر با اشاره به اجرای طرح سراسری شنبه های با کتاب گفت: قالب پویش مردمی شنبه های کتاب با ترویج کتاب و کتابخوانی پیگیری می شود در این طرح کانونهایی که اعلام آمادگی کردند خدماتی را به عموم محله ارائه می دهند و معرفی ماهانه یک‌کتاب در دو بخش خلاصه نویسی را داریم .