به گزارش خبرگزاری برنا از همدان؛ نرگس نوراله‌زاده در جلسه کمیسیون شهرسازی معماری شورا با منوضوع بررسسی وضعیت انشعابات پارک 48 هکتاری افزود : شهرداری باید در  مدت زمان  یک ماه وضعیت پارک 48 هکتاری را تعیین تکلیف  کند.

نوراله‌زاده اضافه کرد:  با توجه به ممنوعیت قانون برای واگذاری انشعابات برای املاک کاربری فضای سبز لازم است برنامه ریزی مناسبی برای تعیین تکلیف پارک ۴۸ هکتاری صورت پذیرد

وی افزود: شهرداری باید با بررسی و ارزیابی وضع موجود املاک و مسکونی های واقع در پارک ۴۸ هکتاری و از میزان املاک تملک شده گزارشی را به شورا ارائه دهد.

وی اضافه کرد: لازم است با تعیین تکلیف این پارک تکلیف ساکنین واقع در این منطقه نیز مشخص شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان با تاکید بر تشکیل کمیته ای در معاونت شهرسازی شهرداری  برای تعیین تکلیف این پارک یادآور شد: در این کمیته ارزیابی پارک ۴۸ هکتاری باید صورت پذیرد و در صورت لزوم و تشخیص کمیته بازنگری در طرح پارک نیز انجام شود.

نوراله زاده ادامه داد: در صورت تشخیص کمیته ارزیابی معماری و شهرسازی لازم است برنامه زمان بندی مناسبی جهت تملک املاک باقیمانده توسط شهرداری صورت گرفته و به شورا ارائه دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به بلاتکلیفی مالکین ساکن در پارک ۴۸ هکتاری اظهار کرد: تعیین تکلیف وضعیت این پارک امری ضروری است و در این زمینه شهرداری باید اقدام کند.

رضوان سلماسی اضافه کرد : حل مشکل مالکین ۴۸ هکتاری نیازمند همکاری و کمک ارگان های مرتبط با مدیریت شهری است چرا که شهرداری به تنهایی نمی تواند در این زمینه اقدام کند.

گفتنی است مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان و نمایندگان شرکت‌های گاز و برق نیز در این جلسه حضور داشته و به بیان نظرات خود در خصوص وضعیت پارک 48 هکتاری پرداختند.