به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رییس ستاد انتخابات همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این میان حوزه انتخابیه همدان و فامنین با ثبت نام ۱۲ نفر بیشترین سهم را در استان به خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: همچنین در این روز در شهرستان ملایر ۶نفر، نهاوند یک نفر، تویسرکان ۲ نفر، بهار و کبودراهنگ سه نفر، اسدآباد چهار نفر و شهرستان های رزن و درگزین سه نفر ثبت نام کردند.

رییس ستاد انتخابات استان همدان افزود: مدرک تحصیلی ۲۸ تن از داوطلبان ثبت نام کرده امروز کارشناسی ارشد، ۲ تن دکترا و یکی از آنها حوزوی است.

آزادبخت ادامه داد: همچنین ۱۳ تن از داوطلبان کارمند، ۹ تن دارای شغل آزاد، سه تن بازنشسته، ۲ تن پزشک، ۲ نفر فرهنگی، یک تن استاد دانشگاه و یک نفر نیز از سایر مشاغل است.

وی یادآوری کرد: در نخستین روز از نامنویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۹ داوطلب نمایندگی در این استان ثبت نام کردند.

آزاد بخت بیان کرد: در روز نخست، سه نفر در حوزه انتخابیه همدان و فامنین، سه نفر در ملایر، چهار نفر در نهاوند، یک نفر در تویسرکان، سه نفر در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ، سه نفر از اسدآباد و ۲ نفر در حوزه انتخابیه رزن و درگزین ثبت‌نام کردند که ۱۸ نفر از داوطلبان مرد و یکی از آنها زن است.

وی در خصوص تحصیلات داوطلبان نمایندگی که روز گذشته ثبت نام کردند گفت: از بین افراد ثبت‌نامی دیروز ۱۷ نفر دارای مدرک فوق لیسانس و ۲ نفر دارای مدرک دکتری هستند.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان همدان از بین ثبت‌نامی‌های دیروز ۶ تن کارمند، ۲ نفر استاد دانشگاه، ۲ نفر فرهنگی، ۲ نفر شغل آزاد، ۲ نفر از نمایندگان فعلی، سه نفر بازنشسته و ۲ نفر بیکار هستند.

وی در خصوص رده سنی داوطلبان نیز گفت: از بین داوطلبان ثبت‌نامی استان همدان در نخستین روز، هفت نفر در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۶ نفر در رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال و ۶ نفر در رده سنی ۵۱ تا ۶۰ سال قرار دارند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و ۹ حوزه انتخابیه دارای هفت کرسی نمایندگی در بهارستان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: