به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، احمدرضا احسانی در آیین رونمایی از کتاب روایت‌های گردشگری ایران با بیان اینکه نمایشگاه در چند سال اخیر برگزار نشده بود، اظهار کرد: پس از پیگیری های صورت گرفته، مجوز برگزاری نمایشگاه دوازدهم صادر شد و هدف این بود که همدان از این ظرفیت فرهنگی بهره مند شود.

 وی ادامه داد : تلاش شد که ردیف اعتباری برای برگزاری نمایشگاه های سال آینده نیز تأمین شود.

 احسانی گفت : ۵۹۴ ناشر از سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کرده بودند که در نهایت بیش از ۳۰۰ ناشر به طور مستقیم و یا به صورت مشترک در ۱۸۸ غرفه در نمایشگاه حضور یافتند.

وی با بیان اینکه ۵۴ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه شده است، خاطرنشان کرد: ۱۲ ناشر و پنج کتاب فروشی از استان همدان هم در نمایشگاه حضور دارند.

 احسانی با اشاره به اینکه نمایشگاه در چهار بخش عمومی، آموزشی و کمک آموزشی، کودک و نوجوان و برنامه جنبی برگزار شده، اظهار کرد : ۱۲ برنامه جنبی در این ایام پیش بینی شده بود که همه روزه در دو نوبت برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه تبلیغات نمایشگاه به دلیل شهادت شهید سپهبد سلیمانی دیرتر آغاز شد، گفت : خوشبختانه با پیش بینی تخفیف ۳۰ درصدی، فروش در نمایشگاه دوازدهم قابل توجه بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تأکید کرد : تمام تلاش ما این بود که نمایشگاه به بهترین شکل ممکن برگزار شود و با وجود عدم همکاری دستگاه ها، رضایت عمومی از نمایشگاه جلب شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: