به گزارش خبر گزاری برنا از همدان، اداره راهداری شهرستان بهار با توجه به موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر تلاقی سه استان کرمانشاه ، کردستان و همدان از منظر راهداری و حمل و نقل جاده ای از جایگاه ویژه و بسیار مهمی در استان همدان برخوردار می باشد زیرا بزرگراه شریانی همدان – سنندج و بخشی از بزرگراه شریانی همدان – کرمانشاه که هر دو جزء پر ترافیک ترین راههای استان همدان می باشد و همچنین 35 کیلومتر از جاده اصلی محور همدان – غار علیصدر در حوزه استحفاظی شهرستان بهار قرار دارد و همچنین شهر جهانی لالجین در این شهرستان قرار گرفته که به این علت محور های این شهرستان جزء پرترافیک ترین محور های استان محسوب می شود ، در مجموع این شهرستان دارای 360 کیلومتر راههای اصلی ، فرعی ، روستایی می باشد که گردنه همه کسی و قسمتی از گردنه اسد آباد از ارتفاعات برف گیر و صعب العبور محور ها محسوب می شوند ، لذا با توجه به این امر این شهرستان وظیفه حفاظت و نگهداری و برف روبی این محورها را با 35 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک را بر عهده دارد که جهت بازگشایی و برف روبی هرساله بصورت مستمر با تعداد 53 نفر نیرو در چهار راهدارخانه مستقر می شوند . 

رییس اداره  راهداری و حمل ونقل جاده ای بهار با اشاره به اینکه این شهرستان در سال جاری جهت کاهش تصادفات و روان کردن ترافیک اقداماتی خوبی انجام گرفته است، افزود: در سال جاری جهت کاهش تصادفات و روان کردن ترافیک نسبت به رفع 6 نقطه حادثه خیز اقدام نموده و همچنین در حوزه این شهرستان در تقاطع شهید زارعی یک مورد ، تقاطع زیر گذر با مبلغ 5 میلیارد تومان در سال جاری کلنگ زنی شده که پروژه حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

وی تصریح کرد: همچنین یک زیر گذر در تقاطع قرق در محور همدان – بیجار در سال جاری اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان احداث شده که این پروژه مهم 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

آقامحمدی گفت: در دهه مبارک فجر پروژه روشنایی در تقاطع روان و رسول آباد سفلی در محور کرمانشاه با هزینه حدود 300 میلیون تومان با حضور مسئولان محترم شهرستان افتتاح گردید . 

وی افزود:  این شهرستان توانسته تراش آسفالت با دستگاه های مدرن و لکه گیری راههای اصلی ، فرعی و روستایی به میزان 14580 متر مربع و هم چنین روکش آسفالت محور همدان – سنندج محدوده بخش صالح آباد به میزان 7500 متر مربع و تسطیح و رگلاژ شانه راههای آسفالته به میزان 203 کیلومتر به همراه پاک کردن و تنظیم قنوهای کنار شانه راه با دستگاه گریدر  را انجام دهد .

رییس اداره راهداری حمل ونقل  جاده ای  شهرستان بهار بیان کرد: از دیگر اقدامات این شهرستان می توان احداث سوله انبار نمک جهت راهدارخانه رسول آباد با زیر بنای 228 متر مربع و عملیات احداث فونداسیون و نصب اسکلت سوله دانست که این پروژه به پایان رسیده است و عقد قرارداد جهت ادامه کار صورت گرفته است.

وی افزود: هم چنین تعریض محور همدان – بیجار در محدوده تقاطع قرق ( نهالستان ) بهار و انجام عملیات ایمن سازی شامل نصب تابلو و علائم ، چراغ چشمک زن ، نصب چشم گربه ای و سرعتکاههای آسفالتی و پلاستیکی ، نصب نبوجرسی جهت احداث زیر گذر نهالستان ( 600 تن آسفالت گرم ، بیش از 10000 متر مکعب خاکریزی و مخلوط ریزی ، کارگذاری 16 حلقه باکس بتنی جهت تعریض آبرو ها و... ) ( مجموع اعتبار بالغ بر 760 میلیون ریال ). و هم چنین احداث شبکه روشنایی در تقاطع های رسول آباد سفلی و روان واقع در محور همدان – کرمانشاه با اعتباری بالغ بر 3000 میلیون ریال  اشاره کرد .

آقا محمدی با بیان اینکه در حوزه پاکسازی و برف رویی در این شهرستان اقدامات خوبی صورت گرفته است مطرح کرد: اقدامات این  شهرستان در حوزه پاکسازی و برف رویی  اقدامات خوبی بو ده است،  در پاکسازی شانه و حریم راهها از نخاله و زباله به صورت مستمر به میزان 1560 کیلومتر  و عملیات برف روبی در راههای اصلی ، فرعی و روستایی به میزان 10086 کیلومتر باند ، و همچنین عملیات نمک پاشی در سطح راههای حوزه شهرستان بهار به میزان 10435 کیلومتر باند در بارندگی های فروردین انجام گرفت.

 وی  در ادامه گفت:عملیات برف روبی در راههای اصلی ، فرعی و روستایی به میزان 6000کیلومتر باند ، و همچنین عملیات نمک پاشی در سطح راههای حوزه شهرستان بهار به میزان 67000 در بارندگی های پاییز و زمستان 98 ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: .تسطیح و رگلاژ شانه راههای آسفالته به میزان 203 کیلومتر به همراه پاک کردن و تنظیم قنوهای کنار شانه راه با دستگاه گریدر .ا شستشوی 56 کیلومتر گاردریل و نیوجرسی و 120000 عدد تابلو و علائم به صورت مستمر انجام گرفته است. 

رییس اداره راهداری و حمل جادده ای با تاکید براینکه حوزه تعمیرات از اهمیتویژه ای بر خودار است افزود: شایان ذکر این شهرستان تاکنون در بحث تعمیرات عملکرد خوبی داشته است، تعمیر 1980 عدد و نصب 873 عدد تابلوهای اخطاری و انتظامی در سطح حوزه راههای شهرستان بهار .تعمیر 95 شاخه و نصب 35 شاخه گاردریل در سطح حوزه راههای شهرستان بهار و  تعمیر مستمر چراغهای چشمک زن ، تابلو و علائم الکتریکی و  شبکه روشنایی راهها. تعمیر و تجهیز 4 باب راهدارخانه در سطح شهرستان بهار جهت آمادگی کامل در برخورد با وقوع بحرانهای طبیعی و اسکان اضطراری مسافران از اقدامات این شهرستان می باشد 

 وی افزود:این شهرستان توانسته  موافقت نامه اصولی جهت احداث یک واحد مجتمع خدماتی – رفاهی در مسیر برگشت محور  همدان – کرمانشاه ( اراضی روستای آب باریک ) را اخذ کند که این پروژه از طریق بخش خصوصی در حال اجراست 

 آقا محمدی با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی در حوزه حمل و نقل افزود: این شهرستان با برگزاری جلسه آموزشی در مدارس و مساجد روستاهای حسین آباد کارخانه قند و آقبلاغ جهت آموزش و ارتقاء سطح آگاهی مردم در زمینه رعایت نکات ایمنی و ترافیکی همراه با پخش کلاه ایمنی موتور سواران، برچسب ایمنی ادوات کشاورزی و بروشور و لوازم التحریر منقش به تصاویر و پیامهای ایمنی در بین کشاورزان و دانش آموزان اقدام کند 

  او گفت:با پیگری های انجام شده در این شهرستان نصب 3 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محور همدان – بهار – غار علیصدر انجام گرفته است.

رییس اداره راهداری حمل  ونقل جاده ای مطرح کرد: خرید و انبار کردن 2000 تن نمک و 12000 تن شن و ماسه جهت تجهیز راهدارخانه های شهرستان و آمادگی به منظور نمک پاشی و بازگشایی راهها با اعتباری بالغ بر 3500 میلیون ریال از دیگر اقدامات این شهرستان می باشد. 

آقا محمدی تصریح کرد : مشکلات اصلی این شهرستان را  در حوزه راهها کم عرض بودن محور همدان – بیجار که باید به مسیر چهار خطه تبدیل شود و همچنین تفکیک مسیر محور همدان – سنندج و تامین روشنایی گردنه همه کسی و تامین اعتبار  از دیگر مشکلات اصلی حوزه راهداری بهار است.

 وی در خاتمه خاطر نشان کرد: رسیدگی به 282 مورد از مسائل مربوط به حریم راه و ایمنی و 75 مورد رفع تجاوز از حریم راهها از دیگر اقدامات این شهرستان می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: