به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم سالگرد تاسیس موزه ورزش گفت: همه افتخارات و آثاری که در موزه وجود دارد تقدیم به همه مردم ایران است. بیش از 2500 شی گرانقیمت و ارزشمند در موزه داریم که همگی ثبت جهانی و ملی می‌شود. آثار و مدال‌های دیگری نیز وجود دارد که در مرحله واگذاری به موزه قرار گرفته است. در این مدت سایت موزه را نیز راه اندازی کردیم. نزدیک به 50 نفر از اهالی فن و قلم در حال تدوین تاریخ شفاهی ورزش ایران هستند که این پروژه مورد حمایت کمیته المپیک و وزارت ورزش است.

وی ادامه داد: تاریخ‌سازی ورزشکاران و قهرمانان نباید به دست فراموشی سپرده شود و تندیس همه قهرمانان براساس اولویت در موزه رونمایی می‌شود. در ویترین‌های اختصاصی تندیس و افتخارات هر کدام از قهرمانان گذاشته می‌شود. فضایی که در اختیار داریم جوابگوی حجم بالای افتخارات قهرمانان ما نیست و باید محل بزرگتری برای این موزه درنظر بگیریم.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: دستگاه‌های مختلفی برای راه‌اندازی این موزه به ما کمک کردند که در راس آن فدراسیون‌ها قرار دارند. این انگیزه بین ورزشکاران و قهرمانان تمام نشدنی است و هر روز شاهد استقبال طیف دیگری از‌ ورزشکاران هستیم. از قهرمانان می خواهیم که افتخارات و مدال‌های خود را به موزه تقدیم کنند و اگر هم تمایل دارند به صورت امانت در موزه قرار دهند. انتظار ما این است که این 2500 شی در سال بعد به 5 هزار عدد برسد.

صالحی امیری در پایان گفت: خیلی از تندیس‌ها، مدال‌ها، تندیس‌ها و عکس‌های قهرمانان به خاطر قرار نگرفتن در شرایط مناسب به مرور زمان از بین می‌رود و از قهرمانان می‌خواهیم که با اهدای این افتخارات باعث شوند که این میراث ارزشمند حفظ شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: