به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عبدالکاظم طالقانی، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال درباره استیضاح رئیس هیئت فوتبال قم اظهار کرد: ما برابر قانون و اساسنامه هیئت‌ها عمل می‌کنیم. ماده 24 به روشنی مشخص کرده که استیضاح روسای هیئت‌ها به چه شکلی انجام می‌شود و ابهامی در این باره وجود ندارد. همچنین مباحث مربوط به مجمع عمومی هم در بند 17 تصریح شده است.

رئیس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال ادامه داد: در روزهای ابتدایی اردیبهشت، 6 عضو مجمع قم درخواست استیضاح آقای بهرامی را به فدراسیون فوتبال ارائه کردند. پیشنهاد این اعضا برکناری نامبرده بود که در 5 بند توضیحاتی در این باره ارائه شد. بعد از آن تحقیقات مقدماتی درباره برنامه‌های مربوطه آغاز شد و در گام نخست سه نفر از جمع این 6 نفر به صورت حضوری در جلسه شرکت کردند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این سه نفر آقایان اصغری، آبکار و حسینی بودند که در نشست با من شرکت کردند و از آنها پرسیدم موضوع چیست. در آن جلسه گفتم با توجه به اینکه آقای بهرامی زحمات زیادی کشیده و پایان فعالیت ایشان 8 ماه دیگر است اجازه بدهید در انتخابات آتی هیئت قم مشکل حل شود اما هر سه عضو اصرار به کار خود داشتند.

وی ادامه داد: در ادامه من با سه فرد معترض دیگر تماس گرفتم که این سه نفر نماینده وزارت آموزش و پرورش، آقای جان جان و قلی زاده بودند که آنها هم بر امضا خود تاکید داشتند. ما بر اساس این درخواست خواهان برگزاری مجمع فوق العاده شدیم. در پاسخ از سوی دبیر هیئت قم اعلام شد که سه نفر از این اسامی اهلیت ندارند و بنابراین استیضاح منتفی است.

طالقانی افزود: پس از اعلام نظر دبیر هیئت فوتبال قم مباحث بررسی شد و مطابق نامه‌ها و مستندات موجود روشن شد که این سه عضو به صورت قانونی در مجمع حضور دارند و مستندات این موضوع در فدراسیون به صورت کامل موجود است.

وی ادامه داد: برای مثال یکی از مباحث مورد اعتراض دبیر هیئت فوتبال قم درباره نماینده بازیکنان در مجمع بود. خیلی جالب است که آقای جان جان در مجمع قبلی معرفی شده بود اما بدون اطلاع فدراسیون آقای مسعود ابرقویی در جلسه شرکت کرد. ما این بار در لیست پیگیری کردیم و دیدیم که آقای ابرقویی بازیکن شاغل در اصفهان و باشگاه سپاهان است و در مجمع قبلی بدون اطلاع فدراسیون و غیرقانونی تغییر صورت گرفته است. ما در نامه خطاب به دبیر هیئت پرسیدیم که علت این جابجایی چه بوده است و این بحث قابل پیگرد است. تاکید شد که تخلف در مجمع بوده و باید بررسی شود. بر اساس مستندات موجود آقای جان جان باید به عنوان نماینده بازیکنان در هیئت حضور پیدا می‌کرده است. دلیلش هم این است که وی حائز شرایط نمایندگی بازیکنان در مجمع است نه آقای ابرقویی که بازیکن تیم سپاهان است.غیر ممکن است بازیکنی که قرارداد در خارج از استان دارد در مجمع استان دیگری حضور پیدا کند و همه روسای محترم هیئت های استان‌ها کاملا از این موضوع اطلاع دارند.

رئیس کمیته استان‌ها افزود: طبق ماده 24 و بند 12 برای استیضاح نیاز به یک سوم اعضای مجمع وجود دارد و با توجه به اینکه این 6 نفر مورد تایید هستند و حتی اگر تعداد استیضاح کنندگان 5 نفر هم بود برگزاری مجمع فوق العاده هم قانونی بود.در ادامه ما تاکید کردیم که موضوع برگزاری مجمع به اعضا اعلام شود اما دبیر هیئت فوتبال قم خواهان لغو شد که درخواست منتفی شدن مجمع مورد تایید رئیس فدراسیون قرار نگرفت. حتی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان قم تماس گرفته شد ولی او گفت که نامه‌ها به دست من نرسیده است.در حالیکه کلیه نامه‌ها برای وی ارسال شده بود. حتی از ایشان محل برگزاری نشست را درخواست کردیم که وی برای برگزاری مجمع مکانی اختصاص نداد. پس از آن فدراسیون محلی را تعیین کرد و در ادامه مجمع با حضور بیش از دو سوم اعضا تشکیل شد. حتی روز مجمع حدود 15 دقیقه هم کلیه اعضا منتظر آقایان منعم و بهرامی بودند اما آنها در جلسه شرکت نکردند.

وی ادامه داد: جلسه با صحبت‌های سرپرست فدراسیون آغاز شد و آقای بهاروند گفتند ما به دنبال اجرای قانون هستیم و در هر هیئتی امکان دارد چنین شرایطی به وجود بیاید. این اتفاق خوبی است که همیشه پاسخگوی مجمع باشیم. پس از آن، برگه اعلام اعتراض اعضا مجمع قرائت شد و به نوبت از اعضا معترض خواسته شد که نکات مدنظرشان را بگویند. در ادامه، دو بازرس و یک منشی انتخاب شدند تا مراحل مربوطه به خوبی طی شود.

طالقانی افزود: پس از صحبت‌های 6 مخالف، بقیه هم در راستای صحبت های این نفرات موافقت خود را با استیضاح اعلام کردند و در ادامه آرا مجمع توسط سه عضو انتخاب شده شمارش شد و رای به برکناری رئیس هیات فوتبال قم با 10 عضو داده شد. در خاتمه اینکه اساس بحث اجرای قانون بر اساس دیدگاه‌های اعضای مجمع هیئت فوتبال قم بود و این موضوع مورد تاکید قرار داشت. در این باره اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل در فدراسیون جهت ارائه به افکار عمومی وجود دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: