به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بر اساس این استراتژی، همان‌گونه که مسیر پیشرفت والیبال مردان ایران از سال ۲۰۱۱ با جذب خولیو ولاسکو به عنوان سرمربی، شتاب بیش‌تری به خود گرفت و با توجه به این‌ که والیبال مردان ایران در دنیا جزو کشورهای برتر جهان است، باید والیبال بانوان ایران نیز در زمره کشورهای برتر آسیا و جهان قرار گیرد.

اقدامات اولیه فدراسیون والیبال مبنی بر سرمایه‌گذاری مناسب برای والیبال بانوان، به عنوان استراتژی جدید آغاز شده است و امید است پس از برطرف شدن محدویت‌ها و موانع فعالیت‌های ورزشی که به دلیل بحران ویروس کرونا در ایران و جهان حاکم شده است، مراحل اجرایی آن عملی شود.

رئیس فدراسیون والیبال در این زمینه با برخی متخصصان این رشته ورزشی از جمله خولیو ولاسکو مشورت کرده است و به زودی اگر شرایط مناسب باشد، از مربیان خارجی خوب برای والیبال بانوان استفاده می‌شود و دکتر داورزنی رزومه چند گزینه مناسب را نیز دریافت کرده است تا از بین آن‌ها، بهترین را انتخاب کند.

البته یادآوری می‌شود که بهترین مربیان تیم‌های بانوان جهان، معمولا مردان هستند اما چون فدراسیون والیبال به دنبال یک مربی زن با تجربه است که از نظر شرایط فرهنگی ایران نیز مشکلی برای همکاری با تیم ملی بانوان کشورمان نداشته باشد، به همین دلیل گزینه‌ها محدود خواهد بود.

اما از آنجایی که رشد و توسعه والیبال بانوان برای فدراسیون والیبال اهمیت و جایگاه خاصی دارد، دکتر داورزنی تمام تلاش خود را برای جذب یک مربی خارجی مناسب به کار خواهد گرفت.

مشاور امور بانوان رئیس فدراسیون والیبال نیز به این موضوع تاکید دارد و درباره تلاش مدیریت فدراسیون والیبال ایران برای ارتقا جایگاه آن، گفت: این موضوع در عملکرد ریاست فدراسبون از ابتدا کاملا مشهود است و ایشان یک سال بعد از انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون والیبال در سال ۱۳۸۵، نخستین اعزام تیم ملی والیبال بانوان را بعد از ۳۸ سال انجام داد.

مهناز شاددل ادامه داد: تیم ملی والیبال بانوان در سال ۱۳۴۸ به خارج از کشور اعزام شده بود و بعد از ۳۸ سال در سال ۱۳۸۶ که یک سال از حضور دکتر داورزنی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال می‌گذشت، دوباره به خارج کشور اعزام شد، تیم ملی والیبال بانوان در این مدت تنها در بازی‌های آسیایی تهران شرکت کرد و اعزامی به مسابقات برون‌مرزی نداشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: