به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال، با اشاره به نامگذاری خانه هندبال به نام سردار شهید قاسم سلیمانی به خبرنگار خبرگزاری برنا گفت: چندی پیش در مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و همزمان با بدرقه کاروان تیم ملی هندبال وعده داده بودیم برای بزرگداشت و گرامیداشت یاد این سردار شهید، خانه هندبال را به نام ایشان نامگذاری کنیم که خوشبختانه روز گذشته این اتفاق بزرگ در حضور مقامات کشوری و لشکری و با حضور همرزمان ایشان و پیشکسوتان هندبال و مسئولان وزارت ورزش رخ داد.

وی با اشاره به آغاز مجدد فعالیت‌های ورزشی ادامه داد: کرونا فعالیت های ورزشی در کشور را با وقفه مواجه کرد و با وجود به راه افتادن پویش ورزش در خانه شور و نشاط اجتماعی از جامعه رخت بربسته بود. خوشبختانه با صدور مجوزهای لازم دوباره فعالیت‌های ورزشی به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته خواهند شد و شور و نشاط باز هم به جامعه برخواهد گشت.

پاکدل درخصوص آغاز دوباره اردوهای تیم های ملی هندبال هم گفت: در تلاش هستیم تا از اوایل خردادماه اردوهای تدارکاتی تیم های ملی جوانان و نوجوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شود. از آنجایی که لازم است هرچه زودتر تیم های ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوند ما هم با رعایت پروتکل‌های اجتماعی شرایط برگزاری اردوها را فراهم می کنیم.

رئیس فدراسیون هندبال درباره آمادگی شهر شیراز برای میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا ادامه داد: با مسئولان تجهیز اماکن ورزشی در شیراز جلسه داشتیم و از آنها خواستیم با توجه به دستور وزیر محترم ورزش و جوانان و طبق قولی که به ما داده‌اند هرچه زودتر سالن شیراز را برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا آماده و تجهیز کنند تا بتوانیم میزبانی شایسته‌ای داشته باشیم.

وی در خصوص زمان آغاز تمرینات تیم‌های باشگاهی هندبال هم گفت: طبق اعلام وزارت ورزش و ستاد ملی کرونا مجوز آغاز تمرینات تیم ها از دهه دوم خرداد ماه داده شده و ما هم به تیم های باشگاهی اعلام کرده‌ایم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده تمرینات را آغاز کنند. آنچه برای ما اهمیت زیادی دارد رعایت پروتکل‌هاست تا مبادا دوباره شیوع کرونا گسترده شده و منجر به توقف فعالیت‌های ورزشی شود. ضمن اینکه اوایل شهریور ماه را هم برای آغاز لیگ درنظر گرفته‌ایم و امیدواریم همه چیز به بهترین شکل پیش برود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: