به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیروس پورموسوی سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران پیرامون آخرین وضعیت این تیم به خبرنگار برنا گفت: ما برنامه‌ریزی‌های زیادی داشتیم که شیوع کرونا آنها را  لغو کرد. ما در همین دوران 3 اردوی مجازی برگزار کردیم. در این دورهها بازیکنان تمرینات را نجام دادند که تصاویر آن را به صورت کلیپ تهیه می‌کردند و می‌فرستادند. 

وی افزود: سعی و تلاش کردیم که مقدار آمادگی نسبی بازیکنان را حفظ کنیم اما فضای تمرین در خانه اصلاً مناسب نیست. کرونا به ضرر فوتبال ایران بوده است. خیلی سخت و دشوار است که یک جوان 19-20 ساله در خانه بماند. علاوه بر این ما قصد برگزاری چندین اردو و بازی های تدارکاتی را داشتیم.  واز طرفی هم تاریخ برگزاری تغییر نکرد و این هم کار ما را سخت تر کرد.

سر مربی سابق فولاد در ادامه تصریح کرد: مسابقات 2 هفته دیگر قرعه کشی می شود، فرصتی برای انجام بازی‌های دوستانه وجود نخواهد داشت درحالی که جوانان ایران نیاز داشتند و دارند تا برای کسب تجربه بین‌المللی  با تیم‌های خارجی بیشتر بازی کنند. مخصوصا اینکه اگر  بخواهیم با شرق آسیا بازیکنیم باید با نوع  فوتبال آنها آشنایی پیدا کنیم.

پورموسوی در پاسخ به این سوال که نظرش پیرامون ادامه مسابقات چیست اظهار داشت: خوشبختانه بازیکنان تیم ملی تا این لحظه همه در سلامت هستند. درباره مسابقات صحبت های زیادی مطرح شده اما من فکر می کنم با رعایت پروتکل ها بهتر است که لیگ شروع بشود چون واقعاً روی روحیه مردم تاثیر مستقیم دارد روی خود بازیکنان نیز تاثیر مستقیم دارد. البته باید بپذیریم که شرایط سخت شده و باید با احتیاط این کار را انجام دهیم. بیماری کرونا است که برنامه اردوها، مسابقات تدارکاتی و تورنمنت های دوستانه ر ا لغو کرده از سویی بازی‌ها به تعویق نیافتاده و باید با همین شرایط برای حضور در مسابقات آماده شویم. باید تدارکات بسیار خوبی برای حضور در این بازی‌ها ببینیم و با اردوهای بلند مدت و حضور تمامی نفرات سعی کنیم این شرایط را تغییر بدهیم. حقیقت این است که فرصت زیادی را از دست داده ایم و این مسئله کار را برای ما سخت تر می کند. تمرینات و میزان آمادگی نفرات و بازیکنان را به صورت آنلاین دنبال کنیم اما این کافی نیست. لازم است بازیکنان در بازگشت به تمرینات شرایط جسمی و آمادگی مطلوب داشته باشند.

سرمربی تیم ملی جوانان در پایان تاکید کرد: آن چیزی که می‌تواند به ما کمک کند الان در قالب بازی باید باشد. دیگر فرصت‌های اولیه برگزاری تورنمنت خارجی وجود ندارد. کار سختی جوانان ایران دارند اما باید با شرایط  کنار بیاییم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: