به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، محمد علی مردانی، رییس شورای فنی و راهبردی کاتای کشور در خصوص تشکیل شورای فنی و راهبردی کاتای کشور اظهار داشت: ابتدا لازم میدانم از فدراسیون کاراته بابت تشکیل این شورا تشکر کنم. جای این شورا مدتها در کاراته ایران خالی بود. این تصمیم نشان از اهمیت کاتا نزد مسوولان فدراسیون دارد. جا دارد از اقای طباطبایی بابت اعتماد به بنده تشکر و قدردانی کنم ، امیدوارم بتوانم پاسخگوی اعتماد رییس فدراسیون باشم.

وی افزود: کاتا در ایران علاقه مندان بیشماری دارد. گواه این ادعا نیز شرکت بیش از ۱۵۰۰ ورزشکار در مسابقات مجازی بود. اینها نشانه جایگاه ویژه کاتا و ظرفیت فراوان این بخش از کاراته ایران است.

رییس شورای فنی و راهبردی کاتا ادامه داد: نکته مهم درباره کاتا ان است که علی رغم تمام این ظرفیت ها، در سالیان اخیر نتوانسته همپای کومیته افتخار افرینی کند ، د ر حالی که در گذشته نه چندان دور و زمانی که قضاوت ها به صورت نمره ای بود، در مسابقات جهانی و اسیایی، کاتاروهای ایران می توانستند به فینال راه پیدا کنند. به عنوان نمونه فرید حقیقی یکی از بهترین های کاتا بود که در بخش انفرادی مسابقات جهانی تا پای مدال پیش رفت. در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ هم تیم کاتای ایران عنوان سوم را بدست اورد. یا خاطرم هست در مقطعی تیم کاتای تبریز با مربیگری دکتر نیکوخصلت توانست ژاپن را پشت سر بگذارد و قهرمان اسیا شود‌. حتی چند سال قبل نیز داود شاهچراغی مدال طلای دانشجویان جهان را بدست اورد و یا تیم کاتای کرمان و اصفهان به دفعات روی سکوی اسیایی ایستاد.

وی تصریح کرد: در بخش بانوان نیز افتخارات کاتا کم نبوده، ما در کاتای تیمی جهان موفق به کسب مدال برنز شده ایم. همچنین خانم مهسا افسانه و تیم کاتای اصفهان و خیلی تیم ها و افراد دیگر افتخارات بزرگی برای ایران کسب کرده اند .همه اینها نشان دهنده ظرفیت عظیم کاتا در ایران است و وظیفه ما را برای برنامه ریزی مدون در این بخش سنگین تر می کند.

مردانی در بخش دیگری از صحبت هایش یاداور شد: کاتای ایران مرهون زحمات بسیاری از اساتید است که متاسفانه برخی از انها همچون استاد اکرامی دیگر در بین ما نیستند. با این حال ما دست نیاز به سوی تمام اساتید دراز می کنیم، امیدواریم در این راه دشوار همراه ما باشند، ما را کمک کند، با پیشنهادات و انتقادات سازنده خود کاری کنند که ان شاالله شرایط کاتا از وضع موجود بهتر شود.

مربی اسبق تیم ملی کاتای کشورمان عنوان داشت: تاکید رییس فدراسیون و استراتژی ما استفاده از خردجمعی و بهره گیری از نظرات تمام بزرگان کاراته است. درب شورای فنی و راهبردی کاتا به روی تمام دلسوزان و زحمتکشان باز است، امیدوارم همه در این کار تیمی مشارکت داشته باشند تا در نهایت بهره ان نصیب کاراته ایران شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده برنامه در نظر گرفته شده برای شورای فنی و راهبردی کاتا به همراه اسامی سایر اعضا را خدمت طباطبایی ارائه می کنیم تا کار و برنامه ریزی مدون برای کاتا رسما آغاز شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: