به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دیدار تیم های فوتبال پیکان و پرسپولیس از ساعت 21 امشب در هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار شد و این بازی با برد 3 بر یک شاگردان یحیی گل محمدی به اتمام رسید. این شانزدهمین برد پرسپولیس بود تا در صدر جدول 50 امتیازی شود و اختلاف امتیاز خوبی با سایر مدعیان ایجاد کند.

دو تیم در حالی پس از چهارماه تعطیلی رقابت های لیگ برتر به دلیل بیماری کرونا بازی رسمی برگزار کردند که شیوع بیماری کرونا باعث عدم حضور تماشاگران در این بازی شده بود. خودروسازان که برای باز کردن دروازه علیرضا بیرانوند بازی را تهاجمی آغاز کردند خیلی زود اسیر پاس های کوتاه و بلند سرخ پوشان شدند تا بدترین خط دفاعی لیگ برتر چاره ای جز دفاع در مقابل صدرنشین فعلی این مسابقات نداشته باشند.

تاکتیک های یحیی گل محمدی که نشان می داد دنبال حملات پردامنه با تعداد بازیکن بالاست بالاخره در دقیقه 21 با سانتر دقیق سیامک نعمتی و ضربه سر علی علیپور نتیجه داد تا گل اول این بازی وارد دروازه وحید شیخ ویسی در پیکان شود. پس از این گل نیز بازیکنان هر دو تیم به حملات خود ادامه دادند تا گل های دیگری را در 45 دقیقه ابتدایی به ثمر برسانند اما تلاش آنها بی نتیجه ماند تا این بازی با تک گل علیپور در نیمه اول به اتمام برسد. همچنین وحید امیری بازیکن پرسپولیس در نیمه اول این دیدار دچار مصدومیت شد تا مهدی عبدی جای او را در این تیم بگیرد.

در نیمه دوم دو تیم فرصت هایی را ایجاد کردند تا بتوانند گلزنی کنند. تیم فوتبال پرسپولیس در دقیقه 76 به گل دوم خود رسید تا خیال هواداران از نتیجه این بازی برابر پیکان راحت کند. مهدی عبدی، مهاجم جوان قرمزها که در نیمه اول جایگزین وحید امیری شده بود، توانست روی ارسال محمد نادری و کنترل توپ و عبور از وحید شیخ ویسی گل دوم را وارد دروازه خودروسازان کند.

همین بازیکن در دقیقه 83 با ضربه سر گل دوم خودش و سوم پرسپولیس را به ثمر رساند تا شب درخشان خود را تکمیل کند. در دقایق پایانی دیدار تیم پیکان توانست از روی نقطه پنالتی توسط شهریار مغانلو دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند. این یازدهمین گل شهریار در لیگ بود. بازی با نتیجه 3 بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید و پیکان هم در قعر جدول باقی ماند.

شناسنامه مسابقه امشب:

داور: محمدحسین زاهدی‌فرد

ترکیب پیکان:

وحید شیخ‌ویسی، حسین پورامینی (علیرضا کوشکی-74)، فراز امامعلی، سعید واسعی، جابر انصاری (ابراهیم صالحی-46)، دانیال ماهینی، حجت حق‌وردی، محمد ستاری، علی حمودی، شهریار مغانلو و امیرحسین کریمی.

سرمربی: عبدالله ویسی

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی (محسن ربیع‌خواه-90)، امید عالیشاه (بشار رسن-70)، وحید امیری (مهدی عبدی-35) و علی علیپور (سید جلال حسینی-90).

سرمربی: یحیی گل محمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: