حمید عزیزی، رئیس فدراسیون گلف کشورمان، در رابطه با آغاز فعالیت‌های این رشته در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا بیان کرد: رشته‌های تابع فدراسیون گلف از نظر برگزاری تمرینات منعی از لحاظ رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با توجه به بحث کرونا ندارند اما برای برگزاری مسابقات وضعیت نسبت به انجام فعالیت‌های ورزشی و تمرین متفاوت است. مسابقات قائم به حضور استان‌هاست، یکی از ملزومات اولیه این حضور هم تعیین خوابگاه است. بحث خوابگاه و هتل همچنان همان محدودیت‌های سابق را دارد.

او ادامه داد: بنابراین از این نظر کمی دچار مشکل هستیم، سعی کردیم مطالعاتی کنیم تا ببینیم چگونه می‌شود یک رویداد را رقم بزنیم اما تا این لحظه هنوز به نتیجه مشخصی نرسیدیم.

عزیزی اظهار داشت: برگزاری مسابقات گلف و رشته‌های تابع فدراسیون در کشور، از لحاظ اقتصادی، پول‌سازی زیادی ندارند. علت اصلی آن این است که ما جایگاه خوبی بین برنامه‌های صداوسیما نداریم. اگر در صداوسیما ترتیبی اتخاذ می‌شد که اوقاتی را براساس عدل و انصاف به هر یک از فدراسیون‌ها برای پخش مسابقات ورزشی اختصاص می‌دادند، قطعا وضعیت رشته‌های ما هم بهتر می‌شد و می‌توانستیم از جذب اسپانسر و موارد دیگر برخوردار و بهره‌مند شویم.

رئیس فدراسیون گلف کشورمان در پایان گفت: قطعا همه با من هم نظر هستند که به رشته گلف، طی چند دهه اخیر توجه لازم نشده و ظرفیت بالقوه بسیار بالای این رشته به ظرفیت بالفعل تبدیل نشده است. هرکسی که این رشته‌ها را یک بار تجربه می‌کند، دیگر نمی‌تواند دست بردارد و به انجام فعالیت در این رشته‌ها ادامه می‌دهد. از طرف دیگر هم، معرفی صحیح گلف در رسانه‌های ورزش و در راس رسانه ملی، می‌تواند به جذب ورزشکار و تربیت استعدادها کمک کند و نهایتا به سمتی سوق دهد که پازل رسانه، تماشاچی، ورزشکار و مسابقات بین‌المللی را بتوانیم کنار هم قرار دهیم و به نقطه‌ای که لازم است برسیم. 3

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: