به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، اقدام به واگذاری سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس بسیار خوب است و باید نهاد های نظارتی نظیر سازمان بازرسی در این امر دقت کنند تا خشت اول درست گذاشته شود.

پاک فطرت گفت: طبق قوانین فوتبال دولت ها نباید خیلی در فوتبال دخالت کنند که واگذاری سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس می تواند در راستای عمل به این قوانین و مقررات باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: از طرفی دیگر با واگذاری سهام این باشگاه ها پول دولتی خرج ورزش نمی شود چرا که ورود پول های دولتی به ورزش کلا فسادآور است و هرکاری هم انجام شود باز هم نمی شود نظارت درستی انجام داد.

وی گفت: پول های دولتی باید صرف ساخت مراکز ورزشی و یا صرف ورزش همگانی، سلامت مردم و امور جوانان شود و گرنه در تیم ها خیلی فایده ای ندارد.

علیرضا پاک فطرت تاکید کرد: اگر دولت یک مقداری از تیم های پایتخت فاصله بگیرد توجه بیشتری به سایر تیم های شهرستانی می شود که این موضوع موجب برقراری عدالت ورزشی خواهد شد.

وی گفت: سایر تیم ها هم به نوعی دولتی هستند و این تیم ها هم باید به بخش خصوصی واگذار شوند. وقتی هزینه های این شرکت ها و کارخانه هایی که تیم داری می کنند بالا می رود قیمت محصولات خود را افزایش می دهند.

این نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: باید تمام این تیم ها به صورت سهامی عام به فروش برود و شفاف سازی شود. البته باید دقت شود که شفاف سازی با بردن آبروی فرد خیلی متفاوت است.

پاک فطرت در پایان خاطرنشان کرد: اگر سهام باشگاه ها به صورت سهامی عام فروخته شود تعصب افراد بر روی تیم های ورزشی بالا می رود و نظارت بیشتری بر روی آن می شود و طبیعتا مربی و هیئت مدیره ای که انتخاب می کنند سفارشی نیستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: