حسین بابوئی، رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی، در رابطه با حضور رشته ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در مدارس طی گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا بیان کرد: انجمنی را تحت عنوان انجمن ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی را فعال کردیم و فعالیت‌های ما در این زمینه آغاز شده است. این رشته جزو رشته‌های مجاز آموزشگاهی است که در تمام کشور مسابقات آموزشگاهی در سطح شهرستان داریم که جزو رشته‌های اصلی‌مان محسوب می‌شود. مسابقات باشکوهی با حضور همه استان‌ها برگزار کردیم که رقابت فنی و جذابی برای دانش‌آموزان بود.

او افزود: انجمن ورزش زورخانه‌‌ای و کشتی پهلوانی ما در تمام استان‌ها فعال هستند و جزو رشته‌هایی است که از لحاظ ساختار در سطح ملی و شهری وضعیت خوبی دارد. سال گذشته مسابقاتی را با همت و همکاری فدراسیون برگزار کردیم، قرار بود در اسفندماه نیز یک تورنمنت دیگر داشته باشیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

بابوئی اذعان داشت: یک تفاهم‌نامه‌ای با فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با هدف توسعه این رشته در تمام آموزشگاه‌ها منعقد کردیم. در این تفاهم‌نامه به موضوع تربیت نیروی انسانی و آموزشی توجه کردیم، بحث ساخت گودهای زورخانه در کنار یا داخل مدارس در تفاهم‌نامه ذکر شده است. برگزاری مسابقات آموزشگاهی به‌صورت مشترک با این فدارسیون در دستور کار قرار گرفت و فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای را شروع کردیم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی تاکید کرد: 2 سال است مسابقات این رشته به صورت منظم برگزار می‌شود. این رشته از لحاظ مذهبی و رسم و رسومات در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین توجه و توسعه آن مورد تأکید مقام معظم رهبری، وزیر آموزش و پرورش و وزیر ورزش و جوانان قرار دارد. پیش از برگزاری مسابقات معلمین ورزش ما که بسیار زحمت می‌کشند، از بین بچه‌هایی که در مدرسه هستند، پس از آموزش‌های لازم، برترین‌ها را انتخاب می‌کنند. توجه به ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی برای ما تکلیف است و روزهای بهتری در انتظار این رشته خواهد بود. 3

خبرنگار: پرفام ذاکرانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: